Tesla Model 3 akceleruje podstatne rýchlejšie, ako udáva výrobca. Dôkazom je toto video

0

Tesla youtuber z kanála i1Tesla otestoval zrýchlenie Tesly Model 3. Dosiahnuté výsledky boli podstatne lepšie ako udáva výrobca. Akcelerácia pritom nie je jediným atribútom, ktorý Tesla podhodnotila v prípade svojej novinky. Robí to zámerne?

Test zrýchlenia Tesly Model 3 „Long Range Battery“ bol vykonaný pomocou profesionálneho zariadenia Dragy „GPS Automotive Performance Meter“. Najmenší elektromobil od Tesly dosiahol zrýchlenie z 0 na 60 míľ za hodinu (97 km/h) za 4,71 sekundy. Výrobca pritom udáva čas 5,1 sekundy, čo je takmer o 0,4 sekundy lepší čas. A to je dosť výrazný rozdiel.

Lepšie zrýchlenie namerali aj ďalší

A nie je to ojedinele namerané zrýchlenie, ktoré je podstatne lepšie ako to výrobcom udávané. Veď napríklad  magazín Motor Trend nameral počas testu Tesly Model 3 zrýchlenie z 0 na 60 MPH (97 km/h) za 4,8 sekundy a youtuber z kanála Dragtimes dokonca 4,66 sekundy. Takže náhoda to pravdepodobne nebude.

Zámerné podhodnotenie zo strany Tesly?

To že sa nejedná o náhodu, môžu potvrdzovať aj ďalšie špecifikácie, ktoré nekorešpondujú s papierovými údajmi výrobcu. Tie sa týkajú napríklad aj dojazdu a výkonu. Veď agentúra EPA, podľa ktorej metodiky a meraní sa určuje oficiálny elektrický dojazd elektrifikovaných vozidiel pre americký trh, namerala dojazd 537 km, zatiaľ čo výrobca udáva 499 km.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Šialene rýchla Tesla Model 3 ničí Nissan Leaf | VIDEO
Ako obstojí Tesla Model 3 v pouličnom závode so “6-litrovým 8-valcom”? | VIDEO
Výkon Tesly Model 3 po prvýkrát zmeraný pomocou dynamometra | VIDEO

Čo sa týka výkonu Modelu 3, Tesla tento údaj oficiálne neuvádza. Avšak údaje o výkone sa objavili napríklad v uniknutom manuáli, či v dokumentoch EPA. A tie sú výraznejšie nižšie ako sa podarilo namerať v reálnom teste na dynamometri. Viac v našom článku Výkon Tesly Model 3 po prvýkrát zmeraný pomocou dynamometra | VIDEO a na nasledujúcom videu.

No a pýtate sa, prečo by Tesla podhodnocovala špecifikácie Modelu 3? Vysvetlenie môže byť prosté. Aby zvýraznila rozdiely medzi „ľudovým“ Modelom 3 a prémiovými modelmi S a X, ktorých cena je oveľa vyššia. Tesla sa zrejme obáva, že zákazníci by si mohli povedať, že nebudú priplácať desaťtisíce za modely, ktoré nie sú zas o toľko „lepšie“ ako Model 3.

Čo prinesú výkonnejšie verzie?

Zrýchlenie z 0 na 97 km/h za 4,71 sekundy je takmer až športovým výkonom. Veľmi sme tak zvedaví na akceleráciu pripravovanej verzie s pohonom oboch náprav a vyšším výkonom. A dočkáme sa zrejme aj Perfomance verzie, ktorá by mala mať na zadnej náprave dvojitý elektromotor. To v spojení s veľkými 20″ kolesami so športovými pneumatika Michelin Pilot Sport môže priniesť zrýchlenie superšportových áut.

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár