Tesla reaguje na problémy Modelu 3 v chladnom počasí softvérovou aktualizáciou

0

Zhruba týždeň dozadu sa začali objavovať sťažnosti majiteľov elektromobilov Tesla Model 3, ktoré súviseli s príchodom mrazov. Tesla nenecháva nič na náhodu a reaguje na to vydaním aktualizácie „Vylepšenia pre chladné počasie“.

Mrazy, ktoré udreli minulý týždeň v Kanade, narobili mnohým majiteľom Tesly Model 3 problémy. Nemohli sa totiž dostať do svojho vozidla alebo mali problém s nabíjacím portom. Dôvodom boli primrznuté kľučky dverí, okná a mechanizmus uzamkania nabíjacieho konektora.

Ako sme si už zvykli, Tesla reaguje na problémy svojich zákazníkov väčšinou promptne, a tak prichádza s aktualizáciou, ktorá by mala niektorým problémom zamedziť. Nesie označenie 2018.44.2 a názov “Cold weather improvements” (vylepšenia pre chladné počasie).

Tesla k nej hovorí nasledovné: „Poloha okien a uzamykanie nabíjacieho konektora boli optimalizované pre chladné počasie.“ Čo to znamená v praxi?

Okno sa v chladnom počasí úplne nezatvorí

Tesla Model 3 má bezrámové okná, ktoré sa pri otváraní dverí mierne stiahnu a pri zatvorení zas dovrú. Mráz však elektrickému mechanizmu okien moc neprospieva. Tesla tak v prípade chladného počasia zamedzila tomu, aby sa okná dovierali úplne.

To by malo spomínaný problém odstrániť, na druhej strane, kabína je tak menej izolovaná od vonkajšieho chladného prostredia. Tým sa napríklad znižuje účinnosť predhrievania interiéru, či vyhrievania počas jazdy.

Mechanizmus nabíjacieho portu sa neuzamkne

Problém zamŕzania uzamykacieho mechanizmu nabíjacieho konektora Tesla riešila takisto jednoducho. Veď inak to prostredníctvom aktualizácie softvéru ani nejde. Zamykací mechanizmus sa po novom v prípade mrazivého počasia neuzamkne, vďaka čomu by nemal byť problém so zapájaním a odpájaním nabíjacieho konektora v rámci portu Tesly Model 3.

A čo problematické kľučky?

Spomínaná aktualizácia však nerieši problémy s primŕzajúcimi kľučkami. Jedným z návrhov ako riešiť tento problém softvérovo, ktorý bol adresovaný Elonovi Muskovi, bola možnosť nasmerovania teplého vzduchu z HVAC systému do oblasti kľučiek predných dverí.

Toto riešenie však zrejme nie je dostatočne účinné, resp. sa ho možno dočkáme v rámci ďalšej aktualizácie. Najefektívnejším riešením tak ostáva použitie prípravkov, ktoré zamedzia ich primŕzaniu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla sa postará o 4-nohých miláčikov. Dočkáme sa “dog mode” režimu
Tesla Model 3 dostáva silnejšie regeneratívne brzdenie, čo zvýši jej dojazd
Tesla Model X dostala aktualizáciu, ktorá zvyšuje jej výkon a rýchlosť

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: model3ownersclub.com

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár