Tesla Model 3 sa prestane vyrábať, dočasne. Čo je dôvodom?

0

Spoločnosť Tesla dočasne pozastaví výrobu Tesly Model 3. Časť fremontského závodu tak bude zívať prázdnotou. Dôvodom tohto kroku nie je podľa Tesly vraj nič výnimočné

Len niekoľko dní potom, ako Elon Musk povedal, že vyhliadky na zvýšenie produkcie Tesly Model 3 sú optimistické, výrobca dočasne stopne jej výrobu. Tieto veci však spolu úzko súvisia.

Hovorca Tesly informoval, že pozastavenie výroby súvisí s optimalizáciou automatizácie výroby. Tento krok tak nadväzuje na vyjadrenia Elona Muska, v ktorých priznal, že produkčné problémy Modelu 3 má na svedomí aj prílišná automatizácia výroby. Uznal pritom svoj podiel viny. V najnovšom tweete sa dokonca vyjadril, že ľudská práca bola v tomto smere podcenená.

tesla model 3 vyroba zastavenie

Dočasné zastavenie produkcie Tesly Model 3 má trvať 4 až 5 dní. Pracovníci si môžu zobrať dovolenku alebo neplatené voľno. Menšiemu počtu zamestnancov môže byť poskytnutá náhradná platená práca. Tesla hovorí, že dôsledkom pozastavenia výroby bude navýšenie objemu produkcie. A dodáva, že podobné prestávky sú v takýchto situáciách bežné.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 akceleruje podstatne rýchlejšie, ako udáva výrobca. Dôkazom video
Haker sa dostal do továrenského režimu Tesly Model 3. Čo všetko zistil?
Prvý detailnejší pohľad na výrobu Tesly Model 3, aj s Elonovým “komentárom” | FOTO + VIDEÁ

Aktuálnym cieľom Tesly je navýšenie výroby Modelu 3 na 5 000 kusov týždenne, a to do konca 2. štvrťroku. To je vzhľadom na nedávno dosiahnutú produkciu o objeme 2 000 vozidiel za týždeň pomerne ambiciózny plán. A ten si vyžaduje razantné kroky, ktorých sú časťou bude aj prebudovanie výrobnej linky.

Zdroj: Buzzfeedtesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár