Tesla údajne zrušila kriticky dôležitý test Modelu 3, aby dosiahla výrobný cieľ

0

Tesla je pod extrémnym „drobnohľadom“. Aktuálne o tom svedčí správa, v ktorej sa uvádza, že spoločnosť odstránila v poslednom júnovom týždni z výrobného procesu kriticky dôležitý test. A to aby dosiahla stanovený cieľ, ktorým bolo zvýšenie objemu produkcie Modelu 3 na 5 000 ks týždenne. O čo konkrétne sa jedná a čo na to Tesla?

Portál Business Insider uvádza vo svojom článku, že Tesla kvôli zvýšeniu produkcie zrušila testovanie brzdenia a rolovania Tesly Modelu 3 v rámci produkčného procesu. Podľa portálu pri teste prebieha zarovnanie kolies vozidla, ktoré je kriticky dôležité.

„Podľa odborníka z automobilového priemyslu je test brzdenia a rolovania kritickou súčasťou konečnej fázy výrobného procesu vozidiel. Tento test zabezpečuje dokonalé zarovnanie kolies vozidla. Taktiež kontroluje reakcie bŕzd, keď je motor vozidla v určitých otáčkach, a to prostredníctvom diagnostických prístrojov,“ píše Business Insider.

tesla model 3 kvalita

Zdroj: bloomberg.com

Reakcia spoločnosti Tesla

Tesla v reakcii na článok poprela dôležitosť spomínaného testu, pričom dodala, že od neho mohla upustiť, keďže všetky vyrobené vozidla podrobuje reálnej skúške na testovacej trati.

„Každé vozidlo, ktoré vyrobíme, prechádza prísnou kontrolou kvality, pričom musí spĺňať náročné špecifikácie, vrátane brzdenia. Skutočne každé jedno vozidlo je podrobené skúšobnej jazde na našej testovacej trati, aby sa overili jeho brzdy, krútiaci moment a zvukový prejav. Bez výnimky,“ uvádza Tesla.

Tesla taktiež uviedla, že test brzdenia a rolovania nijako nesúvisí s procesom zarovnávania kolies. Na to využíva vlastný systém, ktorý je integrovaný do hlavnej výrobnej linky.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ako dlho si počkáte na Teslu Model 3, ak by ste si ju rezervovali dnes?
Výrobná kvalita Tesly Model 3 ide významne hore | GRAF
Tesla zažila historicky najúspešnejší štvrťrok z hľadiska produkcie. Koľko vozidiel vyrobila?

Amaterizmus a primitivita?

V tejto súvislosti je na mieste otázka, či je vedenie Tesly naozaj také primitívne a amatérske, že by riskovalo  životy zákazníkov a povesť svojho kľúčového modelu odstránením kriticky dôležitého testu, ktorý je len jedným z obrovského množstva úkonov v rámci výrobného procesu… Praktické skúsenosti majiteľov to už čoskoro ukážu.

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Elon Musk/Twitter

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár