Tesla Model 3 vo verzii „kandidát na vydanie“ zachytená na fotografiách za denného svetla

0

Ako sme vás už informovali, Elon Musk nedávno uvoľnil krátke video, na ktorom je zaznamenaná Tesla Model 3 vo verzii „kandidát na vydanie“. To bolo natočené v zlých svetelných podmienkach a navyše vo veľmi nízkom rozlíšení. Takže nám toho až tak veľa neprezradilo. Respektíve skôr vyvolalo otázky, ako dalo odpovede. Fanúšikovi Tesly, Waynovi, sa však onedlho na to podarilo odfotografovať hneď niekoľko pomerne kvalitných snímok Modelu 3 v spomínanej verzii.

Zachytený prototyp by sa už nemal veľmi líšiť od sériového vozidla. Je vyrobený rovnakým postupom ako produkčná verzia, s cieľom otestovania výrobného procesu a kvality dielov.

Prenasledovanie fanúšika nám dalo zaujímavé odpovede

Ako hovorí Wayne, Teslu Model 3 nemal naservírovanú na zlatom podnose, ale musel sa posnažiť. Pri jazde v blízkosti Silicon Valley, kde sídli Tesla, si v protismere všimol čierny Model 3. Neváhal, urobil otočku o 180 stupňov a začal vozidlo prenasledovať. A nebola to vôbec márna snaha. Fotografie pomohli zodpovedať minimálne dve otázky, ktoré vyvolalo video Elona Muska.

tesla model 3 release candidate

Zdroj: Wayne cez Teslarati

A to či má nový prototyp upravenú prednú časť v oblasti masky a 2 dodatočné kamery Autopilota. Obe domnienky sa potvrdili. Z fotografií je jasné že „nos“ Modelu 3 má teraz takmer vertikálne „skosenie“, narozdiel od Alpha verzie, pri ktorej vyčnievala horná časť „nosa“ viac do priestoru.

tesla model 3 release candidate nos maska predna cast

Zdroj: Wayne cez Teslarati

Zaujímavým poznatkom je aj to, že testovaný „kandidát na vydanie“ má, v porovnaní s Modelom S a Modelom X, 2 kamery naviac. Tie sa nachádzajú na oboch stranách C-stĺpikov a znamenali by rozšírenie celkového počtu kamier Autopilota 2.0, z 8 na 10. Tento fakt nahráva slovám Elona Muska o absencii prístrojovej dosky a Head-up displeja v Modeli 3, z dôvodu jeho „vyladenia“ pre autonómne riadenie.

Súvisiace články:
Elon Musk uvoľnil video s Modelom 3 vo verzii „kandidát na vydanie“
Tesla Model 3 news: 75 kwh batéria, žiadny HUD systém a na začiatok ani AWD

 

tesla model 3 release candidate kamery

Zdroj: Teslarati

Sme veľmi zvedaví, či sa objaví 10 kamier aj v sériovom modeli, alebo sa Tesla rozhodla využiť testovanie Modelu 3 aj na odskúšanie zdokonalenej verzie Autopilota 2.0, ktorá sa objaví vo vozidlách Tesla neskôr.

Zdroj: teslarati.com

eautoportal zdielanie

Share.

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár

O NÁS / KONTAKT / PODMIENKY POUŽÍVANIA    Copyright © 2016 - 2017 TeslaMagazín.sk     Sledujte nás aj cez sociálne siete  

 Staňte sa fanúšikom Tesla Motors, elektromobility a inovácií

Upozornite ma raz týždenne na najzaujímavejšie články

 

Odoslané!