Tesla Model 3 „MIC“ sa má dočkať výraznejšieho upgradu

1

Obľúbený elektrický sedan strednej triedy Tesla Model 3 sa má podľa neoficiálnych správ dočkať výraznejšieho upgradu. Viaceré vylepšenia má prebrať od mladšieho súrodenca Model Y.

Je všeobecne známe, že Tesla priebežne zdokonaľuje svoje elektromobily. Aktuálne neoficiálne a nepotvrdené správy, ktoré zverejnili zdroje údajne oboznámené s touto záležitosťou cez soc. sieť Weibo, hovoria, že prichádza výraznejší upgrade Modelu 3 vyrábaného v Číne, informuje Tesla mania. Podľa iných neoficiálnych správ by sa pritom mali Tesly Model 3 „MIC“ (Made in China) dovážať aj do Európy.

Vylepšenia majú priniesť nový volant, „centrálnu konzolu 2.0“, nové svetlomety a koncové svetlá, elektricky otvárateľné veko zadného kufra, Octovalve a dvojvrstvové sklo pre lepšiu izoláciu hluku. Súčasťou zmien má byť aj odstránenie všetkých chrómových častí v rámci exteriéru vozidla.

My osobne by sme nový volant uvítali, nakoľko ten súčasný pôsobí veľmi lacným dojmom. Ohľadom novej stredovej konzoly by sme sa nechali prekvapiť. Nové koncové svetlá by už mohli byť realitou. Podľa Teslarati niektorí majitelia novších Tesiel Model 3 hlásia, že tie sú teraz jasnejšie a priehľadnejšie.

Elektrické veko zadného kufra by nebolo prekvapením. Elon Musk totiž nedávno jednému z hendikepovaných majiteľov Tesly Model 3 sľúbil, že mu zadarmo nainštalujú elektrický mechanizmus otvárania. A takým je v štandarde vybavená aj Tesla Model Y.

Novší Model Y pritom obsahuje aj nové zariadenie pre efektný tepelný manažment – Octovalve, ktoré má výrazne minimalizovať straty dojazdu počas chladných či horúcich dní. Elektrický crossover, ktorý do značnej miery vychádza z Modelu 3, tiež v rámci exteriéru neobsahuje žiadny chróm. Takže by došlo k ďalšiemu „zblíženiu“ oboch súrodeneckých modelov.

Dvojvrstvové sklo pre lepšiu izoláciu hluku v kabíne by bolo zrejme vítaným vylepšením, nakoľko niektorí majitelia sa sťažovali na vyššiu úroveň (zrejme aerodynamického) hluku pri vyšších rýchlostiach. Ten sa pravdepodobne dostáva do popredia kvôli tichému elektrickému pohonu. Riešenie skla by si mohol Model 3 opäť prepožičať od mladšieho súrodenca, nakoľko ten má byť podľa niektorých vodičov na tom v tejto oblasti lepšie, aj keď má horšiu aerodynamiku.

Zdroj: Teslarati

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Chystá Tesla „novú generáciu“ modelov S a X? | „Tajný projekt Palladium“
Tesla má do Európy dovážať „lacnejší“ Model 3 vyrobený v Číne
Tesly budú vedieť detegovať výtlky na ceste, vďaka „mikro-mapám“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár