Majitelia Tesiel založili spoločnosť, ktorá ponúka „Turbine“ disky Modelu S kompatibilné s Modelom 3

3

Predstavovali ste si Teslu Model 3 s „Turbine“ diskami z Modelu S? Už nemusíte. Majitelia elektromobilov Tesla totiž založilo firmu na výrobu takýchto diskov. Dostupné sú aj pre Model X a S, keďže Tesla ich už aktuálne neponúka. Vyrábajú sa v rôznych veľkostiach a odtieňoch a za prijateľnú cenu. Doručenie je navyše zdarma po celom svete.

O tom, že disky majú výrazný vplyv na celkový vzhľad automobilu, niet pochýb. To samozrejme platí aj v prípade elektromobilu Tesla Model 3. Výrobca ponúka v štandarde 18″ disky spolu s aerodynamickými krytmi, ktoré majú zabezpečiť vyšší dojazd. Avšak estetická stránka tzv. „Aero kolies“ sa nestretla s príliš veľkým nadšením. Našťastie je možné aerodynamické kryty demontovať a dostať sa tak k natívnym diskom. Avšak ani tak to nie je ono. „Továrenským“ riešením je kúpa príplatkových diskov „Sport Wheels“ za 1 500 USD. S nimi už vyzerá Model 3 lepšie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Vplyv aerodynamických krytov kolies na spotrebu Tesly Model 3 otestovaný v praxi!
Tesla Model S dostala nové 21″ disky kolies. Vyzerajú lepšie ako tie pôvodné?

Rôzne veľkosti a odtiene, dobrá cena a kvalita

Ak vám však nevyhovujú ani „Sport Wheels“ a zároveň považujete pôvodné „Turbine“ disky z Modelu S za tie naj, poteší vás ponuka predajcu EV Wheel Direct. Ten totiž ponúka kópiu „Turbine“ diskov aj pre Teslu Model 3. A to v dvoch veľkostiach (19″ a 20″) a troch odtieňoch (striebornej, šedej a čiernej). Tie stoja navyše menej ako príplatkové devätnástky „Sport wheels“ od Tesly. A to 1 195 USD (19″), resp. 1 295 USD (20″). Doprava je v rámci celého sveta zdarma.

tesla model 3 turbine wheels

Ako hovorí spoločnosť EV Wheel Direct, ich cieľom bolo zabezpečiť výrobu kvalitných diskov s pôvodným Tesla „Turbine“ vzorom za férovú cenu. Zakladatelia využili svoje 30 ročné skúsenosti v oblasti kolies pre automobily. Dokázali tak zabezpečiť výrobu u najlepších čínskych výrobcov. To podľa nich prinieslo vysokú kvalitu a férové ceny.

Zúfať však nemusia ani majitelia Modelu S a Modelu X. Turbine disky sú dostupné aj pre ich vozidlá. Musia sa však uspokojiť s rovnakými rozmermi, teda 19″ a 20″.

Plná kompatibilita a dlhá záruka

Na inštaláciu diskov od EV Wheel Direct nie je treba žiadne dodatočné súčiastky, keďže tie sú plne kompatibilné s továrenskými maticami a snímačmi tlaku v pneumatikách. Spoločnosť ponúka na svoje disky 5 ročnú remeselnú záruku a doživotnú záruku na štrukturálne vady.

tesla model 3 turbine disky

Zdroj: EV Wheel Direct

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

    • Napriek tomu, že dodávatelia komponentov pre Model 3 hlásia zvýšený dopyt (jeden dokonca 5 000 ks/týždeň), je podľa mňa takýto objem produkcie v súčasnej dobe ešte stále nereálny. Samotná Tesla predikovala koncom roka 2017, že takýto objem dosiahne až koncom marca.

Pridajte komentár