Tesla Model 3 za 35 000 $ je tu! Prináša pomerne radikálne zmeny

1

Veľmi dlho sľubovaná Tesla Model 3 Standard Range, predtým známa ako „Standard Battery“, je realitou. Už dnes si ju môžu objednať americkí zákazníci, a to dokonca v 2 dvoch variantoch. Zároveň Tesla oznámila ďalšie pomerne radikálne zmeny.

Posledné správy od Elona Muska ohľadom základnej, najlacnejšej verzie Tesly Model 3 za 35 000 $ (bez dane) hovorili o možnom príchode na trh v polovici roka. Tesla nás tak v tomto smere veľmi milo prekvapila.

2 nové varianty

Základná verzia Standard Range ponúka sľúbený dojazd 354 km (EPA), zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,6 s a maximálnu rýchlosť 209 km/h. Tesla uvádza, že doručenie modelu trvá 2 až 4 týždne od uskutočnenia objednávky. Novinka prichádza samozrejme aj s novým interiérom, ktorý už neobsahuje prvky z prémiového balíka výbavy v hodnote 5 000 $/€.

Tesla uvádza, že štandardný interiér obsahuje:

 • manuálne nastavovanie sedačiek a volantu,
 • textilné čalúnenie sedačiek,
 • základný audiosystém,
 • štandardné mapy a navigáciu,
 • stredovú konzolu s úložným priestorom a 4 USB portmi.
Každý stupeň výbavy pritom obsahuje aj:

 • tónovanú sklenenú strechu s ochranou pred ultrafialovým a infračerveným žiarením,
 • automaticky sklápateľné, stmievateľné a vyhrievané spätné zrkadlá,
 • možnosť prehrávania hudby a iných médií cez Bluetooth,
 • možnosť nastavenia individuálnych profilov vodiča.

Okrem toho bola rozšírená ponuka Tesly aj o verziu „Standard Range Plus“ za 37 000 $, ktorá ponúka dojazd 386 km (EPA), zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,3 s a maximálnu rýchlosť 225 km/h. Tá obsahuje aj rozšírenú výbavu „Partial Premium Interior“, v ktorej nájdeme navyše:

 • elektricky nastaviteľné (v 12 polohách) a vyhrievané predné sedadlá,
 • sedadlá z vegánskej kože,
 • vylepšený audiosystém,
 • LED hmlovky,
 • dokovaciu stanicu pre 2 smartfóny.

Zmeny v predajnom systéme

Zároveň s predstavením Tesly Model 3 Standard Range výrobca informuje, že vozidlá značky bude možné objednať už len cez internet. V Severnej Amerike to má cez smartfón aktuálne trvať cca 1 minútu, pričom rovnaký proces objednávky sa má čoskoro rozšíriť po celom svete.

Vrátenie vozidla do 7 dní

Objednané vozidlo bude môcť zákazník vrátiť do 7 dní od prebratia, resp. do nájazdu 1 600 km. Pred kúpou tak nie je potrebné uskutočňovať skúšobné jazdy.

Nižšie ceny všetkých modelov

Spoločnosť Tesla zároveň zruší množstvo svojich obchodov. Ostanú len prevádzky v lokalitách s najvyšším dopytom. Tesla uvádza, že spomínané opatrenia sú nevyhnutné k tomu, aby bola schopná finančne udržateľným spôsobom vyrábať základnú verziu Modelu 3. Vďaka tomu sa majú znížiť ceny jej elektromobilov v priemere o 6 %.
Investície do servisných služieb

Tesla tiež oznámila investície do rozširovanie svojich servisných služieb. Cieľom je zabezpečiť ich dostupnosť v rovnaký deň či dokonca hodinu. Orientovať sa pritom bude najmä na mobilný servis, v rámci ktorého prídu technici Tesly za zákazníkom a nie naopak.

Zvýšenie výkonu

Zákazníkov Tesly poteší aktualizácia firmvéru, ktorá prinesie pre všetky verzie Modelu 3 v priemere o 5 % vyšší špičkový výkon. Model 3 Long Range s pohonom zadnej nápravy (opäť v ponuke!) si pritom polepší aj na dojazde. Ten narastie zo 499 na 523 km (EPA). Tiež sa zvýši maximálna rýchlosť Modelu 3 Performance, a to z 250 na 260 km/h.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 stráca odporúčanie Consumer Reports kvôli nespoľahlivosti
Tesla Model Y: Čínske zdroje tvrdia, že poznajú nielen dátum predstavenia
Boj s Teslou je prioritou pre automobilky, hovorí díler mnohých značiek

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

 1. Takže dobrá správa – Tesla nám pekne „zľudovieva“. A to dosť nečakaným tempom. Nech to už len čím skôr začnú „valiť“ aj na „starý kontinent“. Vcelku sa už na ňu teším…

Pridajte komentár