Tesla Model 3 za 35 000 $ je tu! Prináša pomerne radikálne zmeny

1

Veľmi dlho sľubovaná Tesla Model 3 Standard Range, predtým známa ako „Standard Battery“, je realitou. Už dnes si ju môžu objednať americkí zákazníci, a to dokonca v 2 dvoch variantoch. Zároveň Tesla oznámila ďalšie pomerne radikálne zmeny.

Posledné správy od Elona Muska ohľadom základnej, najlacnejšej verzie Tesly Model 3 za 35 000 $ (bez dane) hovorili o možnom príchode na trh v polovici roka. Tesla nás tak v tomto smere veľmi milo prekvapila.

2 nové varianty

Základná verzia Standard Range ponúka sľúbený dojazd 354 km (EPA), zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,6 s a maximálnu rýchlosť 209 km/h. Tesla uvádza, že doručenie modelu trvá 2 až 4 týždne od uskutočnenia objednávky. Novinka prichádza samozrejme aj s novým interiérom, ktorý už neobsahuje prvky z prémiového balíka výbavy v hodnote 5 000 $/€.

Tesla uvádza, že štandardný interiér obsahuje:

 • manuálne nastavovanie sedačiek a volantu,
 • textilné čalúnenie sedačiek,
 • základný audiosystém,
 • štandardné mapy a navigáciu,
 • stredovú konzolu s úložným priestorom a 4 USB portmi.
Každý stupeň výbavy pritom obsahuje aj:

 • tónovanú sklenenú strechu s ochranou pred ultrafialovým a infračerveným žiarením,
 • automaticky sklápateľné, stmievateľné a vyhrievané spätné zrkadlá,
 • možnosť prehrávania hudby a iných médií cez Bluetooth,
 • možnosť nastavenia individuálnych profilov vodiča.

Okrem toho bola rozšírená ponuka Tesly aj o verziu „Standard Range Plus“ za 37 000 $, ktorá ponúka dojazd 386 km (EPA), zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,3 s a maximálnu rýchlosť 225 km/h. Tá obsahuje aj rozšírenú výbavu „Partial Premium Interior“, v ktorej nájdeme navyše:

 • elektricky nastaviteľné (v 12 polohách) a vyhrievané predné sedadlá,
 • sedadlá z vegánskej kože,
 • vylepšený audiosystém,
 • LED hmlovky,
 • dokovaciu stanicu pre 2 smartfóny.

Zmeny v predajnom systéme

Zároveň s predstavením Tesly Model 3 Standard Range výrobca informuje, že vozidlá značky bude možné objednať už len cez internet. V Severnej Amerike to má cez smartfón aktuálne trvať cca 1 minútu, pričom rovnaký proces objednávky sa má čoskoro rozšíriť po celom svete.

Vrátenie vozidla do 7 dní

Objednané vozidlo bude môcť zákazník vrátiť do 7 dní od prebratia, resp. do nájazdu 1 600 km. Pred kúpou tak nie je potrebné uskutočňovať skúšobné jazdy.

Nižšie ceny všetkých modelov

Spoločnosť Tesla zároveň zruší množstvo svojich obchodov. Ostanú len prevádzky v lokalitách s najvyšším dopytom. Tesla uvádza, že spomínané opatrenia sú nevyhnutné k tomu, aby bola schopná finančne udržateľným spôsobom vyrábať základnú verziu Modelu 3. Vďaka tomu sa majú znížiť ceny jej elektromobilov v priemere o 6 %.
Investície do servisných služieb

Tesla tiež oznámila investície do rozširovanie svojich servisných služieb. Cieľom je zabezpečiť ich dostupnosť v rovnaký deň či dokonca hodinu. Orientovať sa pritom bude najmä na mobilný servis, v rámci ktorého prídu technici Tesly za zákazníkom a nie naopak.

Zvýšenie výkonu

Zákazníkov Tesly poteší aktualizácia firmvéru, ktorá prinesie pre všetky verzie Modelu 3 v priemere o 5 % vyšší špičkový výkon. Model 3 Long Range s pohonom zadnej nápravy (opäť v ponuke!) si pritom polepší aj na dojazde. Ten narastie zo 499 na 523 km (EPA). Tiež sa zvýši maximálna rýchlosť Modelu 3 Performance, a to z 250 na 260 km/h.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 stráca odporúčanie Consumer Reports kvôli nespoľahlivosti
Tesla Model Y: Čínske zdroje tvrdia, že poznajú nielen dátum predstavenia
Boj s Teslou je prioritou pre automobilky, hovorí díler mnohých značiek

Share.

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

 1. Takže dobrá správa – Tesla nám pekne „zľudovieva“. A to dosť nečakaným tempom. Nech to už len čím skôr začnú „valiť“ aj na „starý kontinent“. Vcelku sa už na ňu teším…

Pridajte komentár

 Staňte sa fanúšikom

Odber noviniek (raz za týžden)

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov

 

Odoslané!