Tesla zvýšila nabíjací výkon Modelu 3 SR+ až o 70 %

0

Tesla robí aktuálne radosť najmä majiteľom elektromobilu Tesla Model 3 Standard Range Plus. Veď prostredníctvom softvérovej aktualizácie zvýšila jeho maximálny nabíjací výkon o 40 až 70 %. A to nie je všetko.

Tesla v rámci predstavenia novej generácie nabíjacej stanice Supercharger V3 s výkonom 250 kW demonštrovala rýchlosť nabíjania prostredníctvom elektromobilu Tesla Model 3 Long Range. A to nebola žiadna náhoda, keďže len Model 3 s väčšou batériou (vrátane verzie Performance) dokáže využiť maximálny výkon novej nabíjačky.

O podpore maximálneho výkonu nabíjania nižších verzií sa pritom moc nehovorilo. Ten odhalili v podstate až reálne skúsenosti majiteľov. Portál Teslarati pritom uvádza, že Tesla Model 3 Standard Range Plus (SR+), ktorá je oficiálne cenovo najdostupnejšou verziou, dokázala „využiť“ maximálne 100 až 120 kW.

Nedávno sme informovali, že podľa Fastned zvládne Model 3 SR+ na nabíjačkách tretích strán maximálny výkon 100 kW, zatiaľ čo verzia Long Range (LR) cca 150 kW. V tomto prípade to zodpovedá pomeru kapacity batérií oboch verzií (cca 50+ a 75 kWh).

Po novom 170 kW

V prípade nabíjania na nabíjacích staniciach Tesla Supercharger V3, ktoré ešte len začínajú vyrastať, bol však veľký nepomer. A práve ten napráva softvérová aktualizácia (2019.36.1) na diaľku, keďže prináša podporu rýchlonabíjania až výkonom 170 kW, informuje Tesletter.

Sme pritom zvedaví na krivku nabíjania a tiež na to, či táto alebo nasledujúce aktualizácie prispejú k zvýšeniu nabíjacieho výkonu na nabíjačkách tretích strán, čo by sa hodilo Európanom, ktorých vozidlá disponujú nabíjacím portom CCS a ktorí si pravdepodobne počkajú na nabíjačky Supercharger V3 s výkonom 250 kW dlhšie ako Američania. A snáď časom sa Model 3 SR+ ešte viac priblíži k maximu, ktoré ponúkajú ultra-nabíjačky Tesla.

ZAJAZDI SI NA TESLE

Aj zvýšenie výkonu

A zvýšenie výkonu nabíjania nie je jediným vylepšením, ktoré prináša softvérová aktualizácia. Tá totiž zvyšuje aj výkon vozidla, a to o 5 %. Týkať by sa to pritom malo všetkých verzií Modelu 3. Vlajkové lode Model S a Model X by si mali v tomto smere polepšiť o 3 %.

Zdroj titulnej fotografie: Marco Verch/Flickr

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Detailné porovnanie rýchlosti nabíjania Modelu 3 na 4 verziách nabíjačiek Tesla
Vedci vyvinuli technológiu pre 10-minútové nabíjanie elektromobilov
Autoexpress otestoval najlacnejšiu európsku Teslu Model 3. „Oplatí“ sa?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár