Tesla predáva v Kanade Model 3 s dojazdom 150 km za 30 000 €

0

Tesla sa snaží zabezpečiť svojim kanadským zákazníkom tamojšiu štátnu dotáciu vo výške 5 000 kanadských dolárov ($) svojským spôsobom. A to špeciálnou verziou Tesly Model 3 Standard Range s dojazdom obmedzeným na 150 km, ktorej cena neprekračuje stanovený limit 45 000 $ (cca 30 000 €).

Kanada začala nedávno dotovať nákup plne elektrických (5 000 $) a plug-in hybridných (2 500 $) automobilov. Avšak tieto dotácie sa vzťahujú len na vozidlá, ktorých základná verzia stojí menej ako 45 000 $, pričom zároveň ich celková cena, vrátane doplnkovej výbavy, nesmie prekročiť sumu 55 000 $ bez DPH.

Známy „fígeľ“

Ani jeden z elektromobilov značky Tesla tak pôvodne nespĺňal podmienky pre získanie dotácie, nakoľko základná verzia Modelu 3 Standard Range, ktorá je stále dostupná, aj keď mimo oficiálneho konfigurátora, stála 47 000 $. A tak Tesla použila podobný „fígeľ“ ako v prípade obdobnej situácie v Nemecku.

Do ponuky tak pridala novú základnú verziu (Standard Range) so softvérovo uzamknutou batériou, ktorá poskytuje dojazd len 150 km, pričom jej cena je 44 999 $. Tým pádom sa dotácia vo výške 5 000 $ vzťahuje rovno na 2 verzie Tesly Model 3, keďže model Standard Range Plus je možné považovať za základný model s doplnkovou výbavou, pričom ten podlieza sumu 55 000 $ (53 700 $).

A aby sa Tesla Model 3 Standard Range s cenou 44 999 $ (cca 30 000 €) a dojazdom 150 km „oplatila“ zákazníkom aj výrobcovi, je isté, že Tesla ponúkne možnosť sprístupnenia uzamknutej kapacity batérie za doplatok. Zákazník si tak bude môcť kúpiť základnú verziu Standard Range s „doplnkovou výbavou“ vo forme dojazdu zvýšeného na 354 km (EPA), pričom elektromobil bude spĺňať podmienky dotačného programu.

Snáď to nedopadne ako v Nemecku

Dúfame, že toto „opatrenie“ napokon nedopadne tak ako v Nemecku, kde museli zákazníci napokon vrátiť štátnu dotáciu vo výške 4 000 €, pretože súd dodatočne rozhodol, že príspevok bol poskytnutý v rozpore s dotačnými podmienkami. Tesla však túto sumu všetkým dotknutým zákazníkom vrátila, takže kanadskí zákazníci by mali byť bez obáv.

Zdroj: Tesla (vrátane titulnej fotografie) via Electrek

SÚVISIACE ČLÁNKY:

K údajnému podvodu Tesly v Nemecku, ktorý má stáť jej zákazníkov 4 000 €
Tesla ruší najlacnejší Model 3 a v Európe spúšťa predaj dostupnejšej verzie
Čo by ste povedali na dotácie na jazdené elektromobily?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár