Tesla aktuálne nedokáže vyrobiť Model 3 za 35 000 $, hovorí Elon Musk

0

V rámci tzv. Master plánu Elona Muska je Tesla Model 3 kľúčovým produktom spoločnosti, ktorý má osloviť masy ľudí. Taká má byť najmä základná verzia „Standard Battery“ s dojazdom 354 km (EPA) za 35 000 $. Musk však priznáva, že aktuálne si ju nemôžu dovoliť vyrábať. Čo je za tým a kedy sa jej dočkáme?

Výroba Tesly Model 3 započala v lete minulého roku. Odvtedy priniesla kalifornská spoločnosť na trh pomerne veľké množstvo verzií. A to „Long Range Battery“ s pohonom zadnej nápravy, „Long Range Battery“ s pohonom oboch náprav (Dual Motor), Performance a nedávno, prekvapujúco, aj „Mid Range Battery„.

Len tej, kvôli cene najočakávanejšej verzie, sa stále nemôžeme dočkať. A Elon Musk aktuálne vysvetľuje prečo: „Ak by sme dnes mohli vyrábať Model 3 za 35 000 $, tak to urobíme. Čaká nás však ešte veľa práce, aby sme dokázali vyrábať autá za túto sumu a dosiahli pritom pozitívnu maržu. Sme od toho približne 6 mesiacov. Je to naším poslaním.“ 

Počas uvedenia najnovšej verzie Tesly Model 3 „Mid Range Battery“ na trh, spomínala spoločnosť spustenie dodávok základného modelu za 35 000 $ v najbližším 4 až 6 mesiacoch. Zdá sa tak, že treba počítať s neskorším variantom.

Musk o prekvapujúcej „Mid Range“ verzii

Minulý týždeň prekvapila Tesla celý svet, keď z ničoho nič uviedla na trh novú, predtým neavizovanú verziu Modelu 3 s prívlastkom „Mid Range Battery“. Elon Musk sa aktuálne vyjadril k tejto téme nasledovne: „Snažíme sa poskytnúť najdostupnejší variant elektromobilu, ktory môžeme. Nie sme skrátka schopný vyrábať model za 35 000 $ ihneď. Myslíme si, že toto je cesta. ako ponúknuť prechodné riešenie.“

Prepracovanie batérie

Finančný riaditeľ Tesly, Deepak Ahuja, k tejto téme dodáva, že spoločnosť potrebuje zdokonaliť efektivitu výroby vozidla aj batérií, aby ho mohla produkovať najlacnejší model so ziskom. Napomôcť jej k tomu má aj prepracovanie batériového modulu pre základnú verziu, čo prinesie opäť vyššiu úsporu nákladov v porovnaní s aktuálne najdostupnejšou verziou Modelu 3, „Mid Range Battery“.

Európske objednávky spustia v tomto roku

Elon Musk doplnil aj nedávne informácie o spustení dodávok Tesly Model 3 do Európy. Konfigurátor Modelu 3, prostredníctvom ktorého si budú môcť európski držitelia rezervácií objednať svoje vozidlo, bude podľa jeho slov dostupný do konca roka.

Dodávky Tesly Model 3 na starý kontinent vo väčšom objeme by mali byť pritom spustené koncom februára alebo v marci. Takže prvé európske vozidlá budú doručené približne za 3 mesiace od uskutočnenia objednávky.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 dostáva silnejšie regeneratívne brzdenie, čo zvýši jej dojazd
Elon Musk o Tesla Network, v rámci ktorej si zarobia autá samé na seba
Prototyp crossoveru Tesla Model Y bol schválený do výroby, hovorí Musk

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla 

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár