Tesla prepustí tisíce zamestnancov, v snahe priniesť najlacnejší Model 3

0

Elon Musk informoval zamestnancov, že Tesla sa chystá prepustiť tisíce z nich. Dôvodom má byť zefektívnenie spoločnosti, aby mohla ponúkať cenovo dostupnejšie produkty. Napríklad základnú verziu elektromobilu Tesla Model 3 za 35 000 $.

Musk vo svojom e-maile zamestnancom v úvode vysvetľuje, že Tesla čelí mimoriadne náročnej výzve. A tou je výroba áut, batérií a solárnych produktov, ktoré sú cenovo konkurencieschopné s fosilnými palivami. Dodáva, že hoci spoločnosť dosiahla veľký pokrok, jej produkty sú pre väčšinu ľudí stále príliš drahé.

Nižší zisk ako v Q3

Tesla dosiahla v 3. štvrťroku 2018 po dlhej dobe zisk, a to na úrovni 4 % (312 mil. $), čo Elon Musk aktuálne označil za prvý zmysluplný zisk spoločnosti v jej 15-ročnej histórii. V rámci e-mailu dodáva, že doposiaľ neauditované hospodárske výsledky za 4. štvrťrok 2018 naznačujú, že Tesla bude opäť zisková. Avšak zisk má byť nižší ako v predchádzajúcom štvrťroku.

Tesla Model 3 „Mid Range“ pre všetky trhy

Musk taktiež píše o nutnosti dodávok Tesly Model 3 so stredne veľkou batériou, tzv. „Mid Range Battery„, na všetky trhy. Jedná sa o akúsi dočasnú prechodnú verziu, kým Tesla nebude schopná vyrábať základnú verziu „Standard Battery“ so ziskom pri sľubovanej cene 35 000 $ bez DPH.

V tejto súvislosti spomína spustenie dodávok okolo mája. To znamená, že tejto verzie so „stredne veľkou batériou“ (62 kWh) a dojazdom 425 km (EPA – po dodatočnej aktualizácii) sa dočkáme aj v Európe.

Prepúšťanie kvôli najlacnejšiemu Modelu 3?

Ku koncu e-mailu už Elon Musk prechádza k tomu najpodstatnejšiemu. A tým je oznámenie o prepúšťaní. V polovici minulého roka Tesla prepustila 9 % zamestnancov. Neskôr však navýšila svoje stavy o 30 %. Aktuálne Musk hlási prepustenie 7 % zamestnancov na plný úväzok, čo by malo predstavovať vyše 3 000 ľudí.

Pritom zdôrazňuje, že Tesla musí urobiť tieto škrty a zároveň zvýšiť objem produkcie Modelu 3 a vykonať množstvo vylepšení v oblasti výrobného inžinierstva. A to aby dokázala zabezpečiť výrobu základnej verzie Modelu 3 s dojazdom 354 km (EPA) a štandardným interiérom za 35 000 $, pričom by ostala rentabilnou spoločnosťou.

Zdroj: Tesla, titulná fotografia: Elon Musk/Twitter

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Zákazníci Tesly prídu o možnosť získať provízie a bonusy. Odporúčací program končí
Tesla Model 3 má výborný dojazd aj pri takmer diaľničnej rýchlosti
Tesla má riešenie, ktoré bráni blokovaniu nabíjacích miest inými vozidlami

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár