Špionážne fotografie odhaľujú, ako vyzerá stan, v ktorom sa vyrába Tesla Model 3

0

Včera sme vás informovali, že nová výrobná linka spoločnosti Tesla, z ktorej nedávno vzišiel prvý Model 3 s duálnym motorom, bola vybudovaná kvôli dosiahnutiu výrobných cieľov pod provizórnym „stanom“. Ten bol postavený v areáli fremontskej Tesla Factory expresne rýchlo, pričom Elon Musk si ho nevie vynachváliť. No a aktuálne sa dostali na verejnosť „špionážne“ fotografie, ktoré detailne zachytávajú jeho interiér aj exteriér, plus video.

Napriek tomu, že Elon Musk sa už stihol poďakovať tímu, ktorý dokázal postaviť výrobný stan len za 2 týždne, ako aj vyhlásiť novú výrobnú linku za najlepšiu v rámci celej továrne, z fotografií vyplýva, že práce na oboch projektoch ešte stále pokračujú.

Výrobná linka mimo prevádzky

V čase, kedy boli snímky vyhotovené (ďakujeme „skabooshka“ z Twittera), nebola nová výrobná linka v prevádzke. Bolo to však vo večerných hodinách, a tak je možné, že sa vo výrobnom stane zatiaľ pracuje len v rámci jednej dennej zmeny. V rámci prevádzky je k dispozícii ešte veľa voľného priestoru, takže bude zaujímavé sledovať, čo v nej časom pribudne.

Budú to ďalšie stroje alebo sa Tesla poučila z prílišnej automatizácie, ktorá bola podľa Elona Muska jednou z príčin výrobných problémov Tesly Model 3. Tie však nakoniec nemusela mať na svedomí veľká miera automatizácie, ale zamestnanec, ktorý sabotoval výrobný operačný systém. Nuž, uvidíme.

Vďaka používateľovi Twittera „IspyTSLA“ máme k dispozícii aj video, ktoré zachytáva dianie pred stanom.

Je „stan“ len dočasným riešením?

Elon Musk sa vyjadril na adresu pristavaného stanu veľmi pozitívne. Je v ňom údajne viac komfortu a ponúka úžasný výhľad na hory. 🙂 Pripustil, že sa nemusí jednať o dočasné riešenie.

Na druhej strane, Tesla požiadala začiatkom roka o stavebné povolenie na viacpodlažnú budovu v areáli Tesla Factory vo Fremonte. Tá má vyrásť na ploche 46 000 metrov štvorcových. Uvidíme, či bude Elonovi stačiť spomínaný komfort a výhľad na hory aj v ďalšom priebehu výroby Tesly Model 3 Dual Motor.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nové info o sabotáži v spoločnosti Tesla. Hackerstvo či dezinformovanie médií
Nová Tesla Model 3 AWD sa vyrába v “stane”. Musk si ho nevie vynachváliť
Elon Musk prezradil, kde Tesla zrejme postaví svoju európsku Gigafactory

Zdroj: Teslarati, fotografie: skabooshka/Twitter

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár