Tesla Model 3 sa nám príde ukázať do Bratislavy! Môžete byť pri tom

0

Začiatkom februára sme vás informovali, že sa Tesla Model 3 chystá na európskej turné. V jeho nekompletnom itinerári vtedy Slovensko nefigurovalo. Dúfali sme však, že sa to zmení, a tak sa aj stalo. Model 3 si budeme môcť pozrieť a vyskúšať v Bratislave.

Jeden z prvých majiteľov Tesly Model 3, Američan You You Xue, sa chystá na európske turné, v rámci ktorého odprezentuje svoj nový elektromobil. Ako vieme, prvé kusy Modelu 3 sa zrejme začnú oficiálne distribuovať na starý kontinent najskôr koncom tohto roka. Tento road trip tak bude jedinečnou príležitosťou, ako sa s najnovším elektromobilom značky Tesla oboznámiť ešte predtým.

tesla model 3 slovensko

Zdroj: You You Xue cez Google maps

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Toto je 40 najcoolovejších vecí, ktoré prináša Tesla Model 3 | VIDEO
Rozhovor so šéfdizajnérom Tesly Franzom von Holzhausenom. Ako vznikal Model 3?
Majitelia Tesiel založili firmu, ktorá ponúka “Turbine” disky Modelu S kompatibilné s Modelom 3

1. apríla to nebude „1. apríl“

Nás samozrejme teší, že You You Xue doplnil svoj itinerár aj o Bratislavu. Do nášho hlavného mesta by mohol zavítať niekedy okolo 1. apríla, keďže v tento deň o 10:00 má naplánovanú zastávku vo Viedni, odkiaľ sa bude presúvať na Slovensko.

tesla model 3 road trip europa

Zdroj: Tesla Model 3 Road Trip

Vyše 100 miest a 25 000 km

Svoje turné začne 15. marca v Anglicku, pričom sa zastaví na vyše 100 miestach vo väčšine európskych krajín. You You Xue predpokladá, že celý road trip bude trvať 50 až 60 dní a že vrámci neho najazdí okolo 25 000 km. Pripomíname, že You You už so svojím Modelom 3 absolvoval podobné turné po Severnej Amerike. Jeho bilancia bola 20 000 najazdených km a 450 uskutočnených testovacích jázd.

Tak čo, prídete sa pozrieť a odviesť?

Zdroj: You You Xue, titulná fotografia: Tesla 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár