Marec priniesol významné zvýšenie produkcie Modelu 3 a efektivity výroby modelov S a X

0

Zvýšený počet registrácií VIN čísel naznačuje podstatné zvýšenie produkcie Tesly Model 3. Sústredenie spoločnosti na jej najnovší prírastok však nejde na úkor modelov S a X. Dôkazom je podstatné zvýšenie efektivity ich výroby, čo môže priniesť pokles cien.

O produkčných problémoch Tesly v rámci Modelu 3 sme toho počuli už veľa. Zdá sa však, že práve tento mesiac môže byť odrazovým mostíkom k naplneniu aktualizovaných produkčných plánov. Registrácia VIN čísel Modelu 3 totiž v marci výrazne nabrala na obrátkach.

Marcové rekordy

Prvé marcové týždne zaregistrovala Tesla cca 1 000 VIN čísel Modelu 3 týždenne, pričom dnes to bolo viac ako 2 000 registrácií. Za marec je to doteraz celkovo 4 500 registrácií, čo je priemerne 1 500 registrácií za týždeň, avšak ich objem sa každým týždňom zvyšuje.

Takže Tesla je na dobrej ceste k naplneniu svojho aktualizovaného produkčného cieľa, t.j. 2 500 vozidiel týždenne. Avšak je otázne, či to stihne do konca tohto mesiaca, ako si zaumienila.

Prinesie vyššia efektivita nižšie ceny modelov S a X?

Dobrou správou je aj to, že sa zvyšuje efektivita výroby Tesly Model S a Model X. Hovorca spoločnosti uvádza, že na výrobu oboch modelov je teraz potrebných oveľa menej pracovných hodín. Kým predtým bolo treba na výrobu 100 000 týchto elektromobilov pracovať v 3-zmennej prevádzke, teraz na to postačí 2-zmenná prevádzka s minimom nadčasov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Vplyv zimných a letných pneumatík na spotrebu a dojazd Tesly Model S | TEST
Nové športové kolesá Tesly Model 3 by mohli predznamenávať príchod výkonnejšej verzie
500 000 záujemcov o 2 500 pracovných miest v Tesle za rok 2017. Aké sú nároky spoločnosti?

To prinesie Tesle úsporu výrobných nákladov. Budú z toho však profitovať aj zákazníci? Mohli by. Spoločnosť môže teraz znížiť ceny týchto modelov, a to bez toho, aby sa znížila jej marža. Na druhej strane, Tesla v poslednom období významne investuje do svojho rastu, takže sa jej určite hodia vyššie príjmy.

Veríme, že motiváciou k znižovaniu cien budú nové konkurenčné elektromobily, ktorých cena má byť nižšia ako v prípade modelov Tesla. Na mysli máme Jaguar I-Pace, Audi e-tron quattro a Porsche Mission E.

Zdroje: Cleantechnica, Electrek, titulná fotografia: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár