Tesla Model 3 sa chystá na turné po Európe! Príde aj na Slovensko?

0

Dobrá správa pre nedočkavcov! Tesla Model 3 sa chystá na prezentačné turné po Európe, v rámci ktorého si bude možné na elektrickej novinke aj zajazdiť. Zaujímavosťou je, že sa jedná o neoficiálnu súkromnú iniciatívu. Jeden z prvých majiteľov totiž privezie svoj Model 3 z USA. Kde všade bude vozidlo k dispozícii?

Najnovšie správy hovoria o tom, že Tesla Model 3 sa začne distribuovať do Európy až koncom roka. Prečkať zostávajúci čas, bude pre netrpezlivých držiteľov rezervácií určite menším peklom. Preto nielen ich poteší plánované turné You You Xue, ktorý je majiteľom Tesly Model 3. Ten už má skúsenosti z podobného turné po Severnej Amerike, v rámci ktorého navštívil niekoľko desiatok miest, najazdil 20 000 km a uskutočnil okolo 450 testovacích jázd.

Problematické nabíjanie

V Európe to však bude mať podstatne ťažšie. A to najmä z dôvodu nekompatibility nabíjacieho portu vozidla s európskym typom konektora nabíjacích staníc Supercharger. Nabíjaním Modelu 3 tak strávi podstatne viac času. Nepoteší ani nedostupnosť palubného pripojenia k internetu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Vnútorný priestor Tesly Model 3: Ako sa v nej cíti 201 cm vysoký muž? | VIDEO
Vplyv aerodynamických krytov kolies na spotrebu Tesly Model 3 otestovaný v praxi!
Dojazd Tesly Model 3 otestovaný aj počas mrazivých podmienok. Aký pokles nastal?

Aktuálny itinerár

You You Xue to však nemal ľahké ani na svojom americkom turné, takže veríme, že to zvládne. A kde všade ho môžeme očakávať? Pri pohľade na aktuálny itinerár to vyzerá na skutočne dlhý road trip. Xiu navštívi okrem iného aj Viedeň, Prahu či Budapešť. Veríme však, že vďaka nadšencom z Tesla Club Slovakia neobíde ani Slovensko. Jeho plán nie je pravdepodobne definitívne uzavretý, veď ešte včera večer na ňom nefigurovali spomínané susedné mestá. Turné by malo začať 15. marca vo Veľkej Británii.

tesla model 3 road trip europa

Zdroj: Model 3 Tour

Tak čo, prišli by ste sa aspoň pozrieť?

Zdroj: electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár