Nedočkaví zákazníci rušia svoje rezervácie na Teslu Model 3. Poznáme čísla

0

Tesla Model 3 je vzhľadom na počet predobjednávok zrejme najočakávanejším automobilom histórie. Avšak kvôli oneskoreniu jej dodávok rušia mnohí zákazníci svoje rezervácie. Vďaka analytickej spoločnosti Second Measure sme spoznali percentuálny podiel zrušených rezervácií. Čo na to Tesla?

Spoločnosť Second Measure analyzuje miliardy anonymizovaných nákupov z kreditných a debetných kariet. Na základe týchto údajov sa jej podarilo vyčísliť počet zrušených predobjednávok, v rámci ktorých už došlo k vráteniu rezervačného poplatku vo výške 1 000 dolárov, resp. eur. Doteraz tak urobilo vraj 23 % zákazníkov.

Avšak pribúdajú nové rezervácie

Second Measure dodáva, že len Tesla vie, koľko ďalších zákazníkov čaká na vrátenie rezervačného poplatku. Na druhej strane, podľa analytickej spoločnosti, nové rezervácie pribúdajú vysokým tempom. A to aj napriek ďalším prieťahom s dodávkami Tesly Model 3. Avšak pomalšie ako zrušené objednávky.

Vyjadrenie Tesly k rušeniu rezervácií

Spoločnosť Tesla sa k rušeniu rezervácií vyjadrila ešte začiatkom roka, pričom povedala:

„Dôvody rušenia rezervácií na Teslu Model 3 sú v drvivej väčšine zapríčinené produkčnými oneskoreniami a posunutím výroby základnej verzie s menšou batériou a verzie s pohonom oboch náprav AWD. Tí, ktorým bol Model 3 dodaný, sú s vozidlom mimoriadne spokojní.“

Počet nevybavených objednávok

Tesla v májovej správe pre akcionárov spoločnosti uviedla, že koncom posledného štvrťroka evidovala viac ako 450 000 rezervácií na Model 3. V tomto čísle sú zahrnuté aj nakonfigurované vozidlá, ktoré ešte neboli odoslané zákazníkom. „Model 3 sa teší veľkej priazni, aj keď je ho možné fyzicky vidieť len v 20 showroomoch na svete. Výraznejšie nasadenie na predajne je naplánované na 2. štvrťrok 2018,“ dodala Tesla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Analýza odhalila výrobnú cenu Tesly Model 3. Elon Musk ju potvrdil
Elon Musk sa konečne vyjadril k dostupnosti Tesly Model 3 v Európe
Tesla Model 3, ktorá sa mala ukázať na Slovensku, havarovala

Tesla zarobila na rezervačných poplatkoch miliardu $

Z kvartálnych hospodárskych výsledkov Tesly taktiež vyplynulo, že na rezervačných poplatkoch vyzbierala do konca marca 2018 jednu miliardu dolárov. Tie sa vzťahovali na modely S, X, Semi, Roadster 2 a v najväčšej miere samozrejme na Model 3.

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár