More Modelov 3 na parkoviskách Tesly vyvoláva otázky. Elon Musk šokuje číslami

0

V médiách sa začínajú objavovať informácie o preplnených parkoviskách Tesly, ktoré má na svedomí Model 3. To vyvoláva špekulácie o nedostatočnom dopyte po novinke, ktorú si rezervovalo okolo pol milióna zákazníkov… Akciám Tesly taktiež neprospelo vyjadrenie analytika spoločnosti Needham o masovom rušení rezervácií. Elon Musk sa snaží uviesť veci na pravú mieru šokujúcimi číslami.

Minulý mesiac sme vás informovali o výsledkoch analýzy, ktorá skúmala počet zrušených rezervácií na Teslu Model 3. Tie hovorili o tom, že tak učinilo až 23 % zákazníkov. Analytik Rajvindra Gill zo spoločnosti Needham aktuálne tvrdí, že svoje rezervácie zrušilo cca 24 % držiteľov. To spôsobilo 2 % pokles akcií Tesly.

Elon „argumentuje“ zaujímavými číslami

Elon Musk na tvrdenie Rajvindra Gilla reagoval prostredníctvom Twittera slovami: „Ktovie ako tomu bude v budúcnosti, ale v minulom týždni sme zaznamenali 2 000 nových objednávok na Model S a Model X a 5 000 na Model 3″. Tesla vzápätí oficiálnym vyjadrením poprela pravdivosť výsledkov analýzy.

Existujúcich 420 000 nevybavených rezervácií + 5 000 nových objednávok za týždeň tak zrejme popierajú špekulatívne problémy ohľadom dopytu po Tesle Model 3. Zdôrazňujeme, že sa jedná o nové objednávky a nie rezervácie, nakoľko Tesla sprístupnila konfigurátor pre všetkých zákazníkov v USA.

tesla model 3 produkcia

Takže v kontexte toho, že „haló efekt“ Modelu 3 je už dávno minulosťou, pričom ostáva vybaviť ešte 420 000 pôvodných rezervácií a že objednávky boli sprístupnené len pre trh v USA, pričom Tesla nevyvíja žiadne priame marketingové aktivity na jeho propagáciu, je 5 000 nových objednávok týždenne naozaj šialené číslo.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
K údajnému podvodu Tesly v Nemecku, ktorý má stáť jej zákazníkov 4 000 €
Tesla Model 3 je podľa analýzy najziskovejším elektromobilom. Akú má maržu?
Najvýkonnejšia Tesla Model 3 Performance na prvých oficiálnych fotkách + Elonov tip

Čo tie preplnené parkoviská?

Je dobre známe, že Tesla behom pomerne krátkeho času zvýšila produkciu Modelu 3 z 2 000 na 5 000 ks týždenne, takže je nutné, aby tomu prispôsobila logistické kapacity. A to sa zdá sa nedá dosiahnuť len tak zo dňa na deň. Veď ani tento sektor nie je „bezodný“. Tesla však zrejme robí všetko preto, aby zabezpečila maximum prepravných kapacít, čoho dôkazom môže byť nasledujúce video.

Zdroje: ElectrekModel 3 Owners Club/Twitter, titulná fotografia: Reddit/iAmbee35

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár