Tesla Model 3 stráca odporúčanie Consumer Reports kvôli nespoľahlivosti

0

Americký spotrebiteľský magazín Consumer Reports, ktorý patrí pod neziskovú organizáciu, odobral Tesle Model 3 svoje odporúčanie pre nákup. Dôvodom má byť viacero problémov. Čoho sa týkajú a čo na to Tesla?

Tesla Model 3 získala v teste Consumer Reports vynikajúce hodnotenie, pričom spoločnosť Tesla obsadila v rámci prieskumu spokojnosti zákazníkov 1. miesto medzi automobilkami. Napriek tomu teraz Consumer Reports informuje, že na základe spätnej väzbu od spotrebiteľov bol nútený zrušiť svoje odporúčanie pre nákup tohto elektromobilu.

Určovanie spoľahlivosti

Consumer Reports (CR) určuje spoľahlivosť automobilov na základe online dotazníka, ktorý zasiela svojim členom. V rámci neho zisťuje všetky problémy, ktoré postihli ich vozidlá za posledných 12 mesiacov.

CR skúma celkovo 17 aspektov, vrátane odpruženia, elektronických systémov či kvality laku a dekoratívnych doplnkov. Tento dotazník pritom vyplnilo viac ako 500 majiteľov Tesly Model 3.

Zistené problémy

Majitelia v rámci prieskumu poukázali na problémy s hardvérom a elektronikou v interiéri vozidla. Podľa nich dochádza napríklad k mrznutiu veľkého 15″ dotykového displeja. Jeden z majiteľov tiež hovorí o zvláštnom správaní displeja, čo sa prejavuje tak, akoby sa ho niekto dotýkal na viacerých miestach naraz.

Odhalené boli aj problémy s kvalitou laku a dekoratívnymi doplnkami. Niektorí spotrebitelia sa sťažovali aj na kvalitu zadného skla, ktoré bolo podľa nich pokryté prasklinami.

Reakcia Tesly

Hovorca Tesly v reakcii na výsledky prieskumu CR uviedol, že jeho spoločnosť už vykonala opatrenia na nápravu problémov. „Prevažná väčšina týchto problémov bola odstránená vďaka konštrukčným a výrobným vylepšeniam, pričom na základe našich dát registrujeme podstatné zlepšenia v týchto oblastiach.“

„Spätnú väzbu od našich zákazníkov berieme veľmi vážne a po zistení problémov sa snažíme implementovať vylepšenia v najrýchlejšom možnom čase,“ dodal hovorca spoločnosti Tesla.

Zdroj: Consumer Reports, titulná fotografia: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla reaguje na problémy Modelu 3 v chladnom počasí softvérovou aktualizáciou
Ako je na tom motor a prevodovka Tesly Model 3 po 1 600 000 km?
Servisné náklady a degradácia batérie Tesly Model X po 560 000 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár