Na vozidlách Tesla Model 3 odpadli za dažďa nárazníky. Je to náhoda?

1

Dvaja majitelia Tesly Model 3 sa prostredníctvom Twitteru posťažovali, že počas jazdy za prudkého dažďa, resp. cez hlboký vodný stĺpec, im odpadol zadný nárazník. Spoločnosť Tesla už tieto problémy skúma.

Rithesh Nair z New Jersey sa posťažoval Elonovi Muskovi cez Twitter, že len hodinu a pol po doručení vozidla, mu počas prvej jazdy za silného dažďa odpadol zadný nárazník. Ďalší majiteľ Tesly Model 3 hovorí o podobnom probléme. Odpadnutý nárazník má však podľa neho na svedomí jazda v hlbokej vode.

Štít je údajne „plátený“

Nair uvádza, že problémom má byť to, že spodný panel, ktorý odkláňa prúdiacu vodu okolo nárazníka je údajne z pláteného materiálu pozostávajúceho zo sklených vlákien. Po jeho pretrhnutí má potom nárazník fungovať ako padák.

Na nasledujúcom videu máme možnosť vidieť spomínaný panel, pričom sa nezdá, že by sa jednalo o materiál, ktorý je ľahko náchylný na „roztrhnutie“. Ide však len o sprostredkovaný obraz, takže ťažko povedať, ako pôsobí jeho kvalita v skutočnosti.

Jazda v hlbokej vode je všeobecným problémom

Ohľadom problému druhého majiteľa, ktorému odpadol nárazník počas jazdy cez hlboký vodný stĺpec, treba povedať, že k nemu dochádza aj pri modeloch iných výrobcov. A to samozrejme pri vyššej rýchlosti, kedy môže mať vodný stĺpec pri prudkom náraze vlastnosti „betónu“.

Stanovisko Tesly

Nezdá sa, že by oba spomínané prípady spolu súviseli. Každopádne Tesla už túto záležitosť prešetruje. Tu je jej prvotná reakcia:

„Vytvorili sme extrémne silný štít pre Model 3. To čo sa stalo, nesvedčí o tom, ako staviame naše vozidlá. Problém skúmame, aby sme pochopili, čo ho spôsobilo. Už sme kontaktovali dotknutých zákazníkov, aby sme problém vyriešili a zabezpečili ich spokojnosť.“

SÚVISIACE ČLÁNKY:
“Vesmírny” interiér Tesly Roadster 2 bude ešte lepší, hovorí Elon Musk
Tesla Model 3 s extrémne rýchlym nabíjaním na novej nabíjačke Supercharger V3
Elon Musk chce prebrať Teslu do súkromného vlastníctva, a to za 71 miliárd $

Zdroje: Insideevs, Electrek, titulná fotografia: Benj1Franks/Twitter 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár