Jeden z najväčších nedostatkov Tesly Model 3 sa dá vyriešiť za pár eur

0

Ak sa neviete preniesť cez absenciu prístrojového panela v Tesle Model 3 zbystrite pozornosť. Ben Sullins z Teslanomics prichádza s jednoduchým riešením v podobe magnetického držiaku a bezplatnej navigačnej služby.

Keď v marci 2016 predstavila Tesla alfa-prototyp Modelu 3, mnohí čakali, že interiér sériového vozidla sa dočká výraznejších zmien. Tieto očakávania podporovali aj vyhlásenia Elona Muska, ktorý sa o interiéri prototypu vyjadril, že sa jedná o víziu kabíny budúcich modelov, ktoré budú pne autonómne. Pre Model 3 pritom sľuboval interiér, v ktorom sa bude posádka cítiť ako v kozmickej lodi.

tesla model 3 prototyp interier

Interiér alfa-prototypu. Zdroj: Tesla

HUD s rozšírenou realitou…

Vtedy sa začalo špekulovať o pokročilom HUD (Head-Up Display) systéme s funkciou rozšírenej reality, ktorý sa, ako už vieme, do sériového Modelu 3 nedostal. Absentuje v ňom pritom aj klasický analógový či digitálny prístrojový panel. Jediným zdrojom informácií a centrom ovládacích prvkov je tak 15″ centrálny displej. A to mnohých záujemcov dosť odrádza. Niektorí dokonca kvôli tomu zrušili svoje rezervácie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
13 nedostatkov Tesly Model 3, ktoré lezú jej majiteľom na nervy | VIDEO
Tesla Model 3 sa nám príde ukázať do Bratislavy! Môžete byť pri tom

Držiak a mobilná aplikácia

Ben Sullins však prostredníctvom svojho Youtube kanála Teslanomics ponúka jednoduché a lacné riešenie. Stačí si zakúpiť za pár eur magnetický držiak na mobilný telefón či iné mobilné zariadenie s väčším displejom. Ten jednoducho umiestnite na prístrojovú dosku za volant a pomocou magnetických plôch pripojíte zobrazovacie zariadenie s nainštalovanou navigáciou, ktorá zobrazuje aktuálnu rýchlosť. Napríklad aplikáciu Waze, ktorá je zdarma.

Pre väčšie pohodlie, môžete využiť aj automatizačný nástroj „tanker“. Ten sa dá naprogramovať tak, že po spárovaní zobrazovacieho zariadenia s palubným systémom cez Bluetooth, sa automatický spustí navigácia. Po vybratí zariadenia a opustení vozidla sa zas automaticky odpojí a navigačnú aplikáciu vypne.

Tak, čo postačilo by vám takéto riešenie? Respektíve, vadí vám, že Tesla Model 3 nemá prístrojový panel umiestnený pred za volantom?

Zdroj: Teslanomics/Youtube

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár