Tesla Model 3P je v skutočnosti rýchlejšia. Akceleruje ako Ferrari Enzo | VIDEÁ

0

Aktuálne sa začínajú objavovať prvé používateľské testy najvýkonnejšej Tesly Model 3 s prívlastkom Performance. Tie odhaľujú, že novinka je ešte rýchlejšia ako uvádza výrobca. Svojím zrýchlením sa vyrovná napríklad superšportom od Ferrari či Koenigsegg.

Úmyselné podhodnocovanie Modelu 3?

Už si pomaly zvykáme, že Tesla v prípade Modelu 3 podhodnocuje parametre. Všetko nasvedčuje tomu, že sa jedná o úmysel, nakoľko chce vytvoriť dojem väčšieho rozdielu medzi „základným“ Modelom 3 a prémiovými modelmi S a X. A týka sa to zrejme aj zrýchlenia Modelu 3 Performance, ktorý by mohol „kanibalizovať“ podstatne drahší Model S P100D.

Úroveň drahých superšportov

Výrobca oficiálne uvádza, že Tesla Model 3 Performance zrýchli z 0 na 60 mph (97 km/h) za 3,5 sekundy. Yutuberom z kanála DÆrik sa však podarilo viackrát namerať hodnotu 3,1 až 3,2 sekundy, a to na 20-palcových „Performance kolesách“. To tento elektrický sedan strednej triedy „katapultuje“ na úroveň superáut ako Ferrari 599 GTO, Ferrari Enzo, Koenigsegg CCR, McLaren F či Porsche 911 Carrera S Sport.

Záleží aj od pneumatík, hovorí Elon

Akceleračné schopnosti Tesly Model 3 samozrejme závisia aj od použitých pneumatík. Veď tie musia na cestu preniesť obrovský krútiaci moment, ktorý je dostupný od prvej otáčky. Dokonca samotný Elon Musk radí, že pre zvýšenie rýchlosti Modelu 3 Performance je potrebné zaobstarať pneumatiky s lepším gripom, pričom tie zadné by mali byť širšie.

…potvrdzuje to aj test

Tesla Model 3 Performance je síce dostupná so športovými pneumatikami Michelin Pilot Sport 4S, tie sú však podľa Muska kompromisom medzi jazdnými vlastnosťami a dojazdom. Vplyv pneumatík na zrýchlenie Modelu 3 Performance potvrdzuje aj nasledujúce video. Na obyčajných 18-palcových „Aero kolesách“ totiž akceleroval Model 3 z 0 na 60 mph za 3,6 sekundy.

Tesla vie aj driftovať

Napriek tomu, že Tesla Model 3 Perfomance je „4-kolka“, ktorá má výkonnejší motor na prednej náprave, bude sa dať použiť aj ako driftérske „náradie“. Tesla totiž pracuje na špeciálnom režime, ktorý to umožní. Dôkazom sú videá z testovania.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie článku nižšie):
Majiteľ solárnej strechy Tesla hovorí nákladoch, úsporách, výkone a údržbe
Tesly sa premenia na all-in-one zariadenie vďaka “párty & kemping” módu
Elon Musk odovzdal zákazníkovi Model 3 osobne. V rámci testu nového…

Na nasledujúcom videu máte možnosť vidieť ako sa správa Model 3 P s vypnutou trakčnou kontrolou a elektronicku stabilizáciou, o čo sa postarala tuningová spoločnosť Mountain Pass Performance.

Zdroje: Electrek, Cleantechnica, titulná fotografia: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár