Tesla Model 3 Performance: „Čistá zábava zavedená priamo do mozgu,“ hovorí Musk

2

Najnovšia a najvýkonnejšia verzia Tesly Model 3 Performance má zdá sa sľubnú budúcnosť. Má ponúknuť nefalšovaný pôžitok z jazdy, pričom je podstatne lacnejšia a šoférskejšia ako šialene rýchli Model S P100D a vraj aj lepšia ako BMW M3. Navyše zlacnela. Elon Musk aktuálne informuje o ďalších vylepšenia v porovnaní s bežnými verziami.

V našom nedávnom článku sme informovali o veľkých ambíciách Tesly súvisiacich s najvýkonnejšou verziou Modelu 3, ktorá nesie označenie Performance. Elon Musk o nej tvrdí, že je o 15 % rýchlejšia a lepšie ovládateľnejšia ako etalón triedy, BMW M3. Ako dôkaz pridala Tesla video, na ktorom tento model driftuje (nižšie v článku).

Tesla Model 3 Performance má na zadnej náprave štandardný motor z verzie „Long Range Battery„. Na tej prednej sa však nachádza asynchrónny indukčný motor, ktorým sú vybavené prémiové modely S a X, so športovým naladením.

Bližšie k vozovke a brzdy Brembo

Elon Musk aktuálne informuje, že okrem výkonnejšieho pohonného ústrojenstva a športových doplnkov disponuje Performance verzia aj lepšími brzdami a iným zavesením kolies, vďaka čomu sa znížila svetlá výška o 1 cm. Pneumatické pruženie, ktoré umožní reguláciu svetlej výšky ako v modeloch S a X bude dostupné až budúci rok.

Ako sme už informovali, jeden z majiteľov, ktorý zobral svoj Model 3 so zadným náhonom na závodný okruh, bol s výkonom vozidla veľmi spokojný, celkový dojem však kazili pre športovú jazdu nedostatočné brzdy. No a práve tento neduh majú vyriešiť v rámci najvýkonnejšej verzie nové brzdy.

Jedná sa o brzdy známej značky Brembo. Tie zahŕňajú 4-piestový systém, vrátane ultraľahkých kotúčov.

„Zábava napojená na mozog…“

„Bez ohľadu na to, či plánujete kúpu Modelu 3 Dual Motor Performance, alebo nie, vyskúšajte ho v rámci testovacej jazdy. Je to pocit, ako keby ste mali pripojený zdroj čistej zábavy priamo na mozog. Tú si môžete dávkovať, kedy sa vám zachce,“ hovorí vo svojom aktuálnom tweete Elon Musk.

Podľa Muska Tesla vyrobila 100 ks Modelu 3 Performance, pričom tie budú už čoskoro dostupné v jej showroomoch ako skúšobné vozidlá.

Objednávky bez rezervácie a skrátená dodacia lehota

Amerických záujemcov o najvýkonnejší Model 3 určite poteší, že sa Tesla aktuálne zameriava na predaj tejto verzie, keďže má z nej najvyššiu maržu. To je pre Teslu aktuálne veľmi dôležité, keďže chce byť už v najbližšom štvrťroku zisková.

Preto skrátila dodacie lehoty na 1 až 3 mesiace, pričom sa dá objednať bez nutnosti rezervácie a čakania na pozvánku do konfigurátora. To však platí aj pre ďalšie verzie.

Navyše zlacnela

Pri predstavení Tesly Model 3 Performance hovoril Elon Musk o cene 78 000. Aktuálne je dostupná od sumy 64 000 $ aj vďaka zníženiu všeobecného príplatku za duálny motor (- 1 000 $) a zrušeniu povinnej objednávky „Performance Upgrade“ balíka za 5 000 $.

Športová výbava

Pre úplnosť dodávame, že príplatkový balík „Performance Upgrade“ obsahuje zadný karbónový spojler, 20-palcové disky so športovými pneumatikami Michelin Pilot Sport 4S, hliníkové pedále, červené brzdové strmene a zvýšenie maximálnej rýchlosti z 233 na 250 km/h.

Zdroj: Tesla Design Studio cez Electrek

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nové verzie Tesly Model 3 majú podľa UDDS dojazd 730 km
Galéria najkreatívnejších “ŠPZ-etiek” elektromobilov značky Tesla
“Solárna strecha Tesla mi ušetrí až 300 dolárov mesačne,” hovorí majiteľ

Tesla Model 3 Performace – špecifikácie

Tesla Model 3 Performance disponuje 75 kWh batériou, ktorá jej zabezpečí dojazd 500 km (EPA). Z 0 na 100 km/h zrýchli len za 3,5 sekundy (ako Lamborghini Gallardo). V základe dosahuje maximálnu rýchlosť okolo 233 km/h. V rámci príplatkového balíka je však dostupné „odomknutie“ maximálky na 250 km/h.

Zdroje: Elon Musk/Twitter, Insideevs, Teslatesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár