Tesla news: 2-miestny Model Y a nový Model 3P s podstatne vyšším výkonom

4

Aktuálne sa objavili 2 zaujímavé správy ohľadom najpredávanejších elektromobilov značky Tesla. Oficiálna sa týka Modelu Y v 2-miestnej verzii. A neoficiálna súvisí s prvými špecifikáciami „nového“ Modelu 3 Performance „Highland“, ktoré mali byť odhalené vďaka uniknutému dokumentu. Objavili sa tiež ďalšie fotografie, na ktorých by mala byť očakávaná novinka.

Account manažér spoločnosti Tesla Clement Maguet informoval, že (minimálne) vo Francúzsku bude dostupná špeciálna Tesla Model Y. Tá má totiž len predný rad sediel. Podľa toho, čo uvádza, sa zdá, že tento model bol upravený tak, aby mohol byť zdaňovaný ako úžitkové vozidlo. A tým by mal byť atraktívnejší v rámci firemných flotíl.

Podľa Magueta 2-miestna Tesla Model Y ponúka úložnú kapacitu 2 158 l a dojazd 565 km (WLTP). Account manažér Tesly pritom dodáva, že model je možné použiť napr. na prepravu tovaru či ako zásahové vozidlo. Nie je pritom úplne jasné, či ide o špeciálnu ponuku pre Francúzsko, alebo sa dočkajú aj iné trhy.

„Uniknuté špecifikácie“ Modelu 3 Performance „Highland“

Aktuálne sa tiež objavili neoficiálne správy, ktoré sa týkajú špecifikácií očakávanej modernizovanej Tesly Model 3 Performance „Highland“. Napr. používateľ soc. siete X @eivissacopter zverejnil dokument, ktorý mal uniknúť z Južnej Kórey a ktorý má odhaľovať niektoré špecifikácie „novej“ výkonnej verzie Modelu 3.

V dokumente sa spomínajú špecifikácie batérie od LG – 355 V / 230 Ah (tzn. kapacitu 82 kWh), hmotnosť 1 855 kg či výkon predného elektromotora 215 koní (158 kW) a výkon zadného nového elektromotora 412 koní (303 kW). Max. výkon modelu by tak teoreticky mohol byť až 461 kW (systémový výkon však môže byť v praxi nižší). Pre porovnanie, pôvodný model mal mať výkon 377 až 393 kW (v závislosti od modelového roku).

Zaujímavé tiež je, že v rámci dokumentu sa uvádza ako názov modelu Tesla Model 3 Performance. Doterajšie informácie pritom mohli naznačovať, že novinka by mohla niesť „prívlastok“ Ludicrous. To však bola domnienka len na základe symbolu zo zadnej časti vozidla zachyteného počas natáčania v Španielsku, ktorý pripomínal grafiku „Ludicrous“ používanú v rámci niekdajších najvýkonnejších verzií modelov S a X. Takže „nový“ výkonný Model 3 si teoreticky môže zachovať pôvodné meno a zároveň kvôli lepšiemu odlíšeniu niesť „odznak“ Ludicrous.

A na sieti X sa objavili aj nové fotografie, na ktorých by mohla byť spomínaná novinka. Tie pritom zdieľal napr. používateľ siete X @niccrozpatane.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvé zábery novej Tesly Model 3 Performance odhaľujú, že bude „ludicrous“
Modernizovaná Tesla Model Y „Juniper“ zrejme na prvých špionážnych záberoch
Elektromobily Tesla majú dostať novú LMFP batériu „M3P“
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Je smutne že už nove auta nemajú 800V. Prečo, keď to ma už Cybertruck. Mali to už napchať do všetkých modelov.
    Konkurencia nespi, a každá automobilka už prechádza na 800V resp. už ma v plane prechod na 800V len Tesla ani z novou TM3 neprešla, takže neprejde ani z TMY a TMS a X majú ešte nejaký ten rok čas na modernizáciu.
    V českú začali inštalovať stojany zo 150KW, ale len ak ma auto 800V, ak ma 400V tak mu to potečie len 75KW (obmedzený maximalný prúd), ale platí za UFC nabíjanie. Predpokladám, že sa to začne viac objavovať aj na Slovensku.

Pridajte komentár