Prvé zábery novej Tesly Model 3 Performance odhaľujú, že bude „ludicrous“

1

Spoločnosť Tesla uviedla do predaja významne modernizovaný Model 3 („Highland“) v septembri minulého roku. V ponuke však chýbala výkonná verzia Performance. Tá je ale zdá sa na ceste, keďže Tesla nedávno natáčala zrejme videoukážky tohto modelu. K dispozícii pritom máme prvé špionážne zábery.

V Španielsku bola spozorovaná a zaznamenaná nová Tesla Model 3 „Highland“, pričom ide s najväčšou pravdepodobnosťou o chýbajúcu výkonnú verziu „Performance“. Znak zo zadnej časti vozidla však môže naznačovať, že tento model ponesie iný dodatočný názov, a to Ludicrous.

Zábery vozidla zverejnil používateľ siete X Desmond Wisley, ktorý uviedol, že ich urobil v španielskej Valencii počas natáčania reklamy. A dodal, že v rámci zadnej časti vozidla sa nachádzal symbol „Ludicrous“. Ten pritom odkazuje na najvýkonnejšie modely značky Tesla z minulosti. Tesly Model S a Model X totiž v minulých rokoch obsahovali aj tzv. režimy Ludicrous a Ludicrous Plus, ktoré boli vyhradené špeciálne pre najvýkonnejšie verzie.

Známy fanúšik Tesly a „informátor“ Sawyer Merritt na základe videí od Desmonda Wisleyho napísal, že model zaznamenaný v Španielsku sa od modelu Long Range líši športovými sedadlami, kolesami/aero krytmi, červenými brzdovými strmeňmi, predným „splitrom“, zadným spojlerom, zníženým podvozkom či spomínaným odznakom „Ludicrous“.

Už skôr sa objavili informácie, ktoré naznačovali, že nová Tesla Model 3 „Performance Highland“ dostane nové sedadlá. Známy hacker Green totiž v novom softvéri Tesla objavil zmienku aj obrázky ohľadom športových sedadiel, ktoré ponúknu lepšiu bočnú oporu, ako aj špeciálnu opierku hlavy. A to neskôr zdá sa potvrdili aj fotografie maskovaného Modelu 3 „Highland“.

Highland Performance Spotted in Santa Monica, CA
byu/Pristine_Floor7545 inTeslaModel3

Informácie o výkonnej verzii modernizovanej Tesly Model 3 sa predčasne objavili tiež v rámci oficiálneho manuálu k Modelu 3 „Highland“. Dozvedeli sme sa pritom, že nová verzia „Performance“ ponúkne aj športové brzdy a odpruženie či nové kolesá.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Modernizovaná Tesla Model Y „Juniper“ zrejme na prvých špionážnych záberoch
Tesla Model 3 „2024“: Väčšina výrobcov by ju označila za nové auto, píše Autoexpress po otestovaní
Do SR smeruje elektrický hot-hatch MG4 XPower so zaujímavou cenou
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár