Tesla Model 3 zachytená počas nabíjania v Nemecku. Aký má typ konektora?

0

V prípade európskej verzie Tesly Model 3 sa už dlhšiu dobu špekuluje, že by mohla byť vybavená nabíjacím konektorom typu CCS. Aktuálna fotografia modelu z Nemecka odhaľuje zrejme iný, ako americký nabíjací typ konektora. Mohlo by sa tak jednať o európsku verziu. Akým typom konektora disponuje?

Elektromobily Tesla sú v závislosti od trhov vybavené inými typmi nabíjacích konektorov. Európske verzie disponujú konektorom typu Type 2 (Mennekes), prostredníctvom ktorého je ich možné nabíjať na Type 2 AC nabíjačkách ako aj európskych nabíjacích staniciach Tesla Supercharger.

V Európe sú dnes v podstate štandardom dva typy nabíjacích konektorov. A to Type 2 pre AC nabíjanie a CCS pre DC nabíjanie, pričom Type 2 zástrčka je kompatibilná s nabíjacou zásuvkou CCS, nakoľko tá je kombináciou konektorov Combo a práve Type 2.

CCS alebo aj 2 nabíjacie porty

Zo spomínaných dôvodov sa špekuluje, že Tesla Model 3 by mohla prísť s nabíjacím konektorom typu CCS. Ten mohol byť priamo kompatibilný aj s konektormi nabíjacích staníc Supercharger alebo by Model 3 mohol disponovať až dvoma typmi nabíjacích portov, ak by to bolo po technickej stránke vhodnejšie. Podobne ako v Číne, kde sú elektromobily Tesla vybavené portom typu Type 2 a aj lokálnym štandardom GB.

Zachytená Tesla nemá americký konektor

Čerstvá fotografia Detlecha Knoblocha, na ktorú upozornil portál Electrek naznačuje, akým nabíjacím portom by mohla byť nakoniec vybavená európska verzia Tesly Model 3. Tá bola zaznamenaná v rámci nemeckej pobočky Tesly počas nabíjania. Electrek v tejto súvislosti tvrdí, že sa určite nejedná o americký typ konektora.

Dôkazom toho môže byť aj nabíjací wallbox Tesla HPWC, z ktorého sa Model 3 nabíja. Keďže sa zrejme jedná o časť parkoviska pre „nemeckých“ zamestnancov, ktorí majú nabíjateľné vozidlá, bolo by nelogické, keby boli wallboxy vybavené americkým typom konektora. Aj keď aspoň jeden takýto wallbox pre testovacie vozidlo z USA nemožno vylúčiť. Budeme však dôverovať odhadu americkej redakcie.

CCS to zrejme nie je

Fotografia naznačuje, že zachytená Tesla Model 3 je vybavená len jedným nabíjacím portom, ktorý navyše zrejme nemá „vizuálne parametre“ zásuvky typu CCS. Na druhej strane, fotografia nám neposkytuje moc detailov. Môže tak byť vybavená „tesláckym“ portom pre Európu, na spôsob Type 2. Nič však nie je zatiaľ definitívne. Zachytená Tesla Model 3 navyše nemusí byť finálnou európskou verziou. Na definitívu v tejto oblasti si tak budeme musieť ešte počkať.

Ak sa však napokon nedočkáme portu kompatibilného s CCS, v hre je stále doplnková redukcia. Veď pre elektromobily Tesla je už dlhší čas k dispozícii aj oficiálna redukcia pre nabíjanie cez konektor CHAdeMO. Takže redukcia pre CCS by nemala byť teoreticky žiadnym problémom.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Európske Tesly by mohli mať 2 nabíjacie porty kvôli nabíjačkám Ionity
Tesla Roadster 2 bude najrýchlejším superautom v každom ohľade, hovorí Musk
Tesla by mohla vyrábať elektrobicykle, hovorí Elon Musk

Zdroj titulnej fotografie: Detlef Knobloch/Facebook

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár