Tesla Model 3 v prvých európskych showroomoch! Aj vo Viedni

2

Dnes dostali mnohí európski fanúšikovia a držitelia rezervácií možnosť pozrieť si Teslu Model 3 naživo. Tesla totiž vystavuje svoju novinku vo viacerých európskych showroomoch. Dnešný deň tak mohol priniesť definitívne rozuzlenie hádanky, ktorá sa týka typu nabíjacieho konektora európskej verzie.

Vybrané showroomy Tesla Stores v krajinách ako Francúzsko, Belgicko, Nemecko, Švédsko, Nórsko, či Taliansko (podľa Electrek) dnes zrejme „praskali vo švíkoch“. Tesla tu totiž vystavovala svoju dlho očakávanú novinku, Model 3. A to nie je všetko. Na ďalších showroomoch sa objaví neskôr, vrátane toho k nám najbližšieho, ktorý sídli vo Viedni.

Pred pár dňami zverejnil Electrek článok s fotografiou Tesly Model 3, ktorá sa nabíjala na nemeckej pobočke spoločnosti. Fotografia žiaľ neponúkla veľa detailov, preto bol predpoklad, že zachytený model nedisponuje nabíjacím portom CCS, spochybnený. A to či už v rámci komentárov pôvodného, alebo nášho sprostredkovaného článku.

Typ nabíjacieho konektora?

Nanešťastie, definitívu ohľadom nabíjacieho konektora európskej Tesly Model 3 neprinieslo ani dnešné predstavenie (DOPLNENÉ: „Oficiálne: Európska Tesla Model 3 bude vybavená nabíjacím konektorom CCS!). Viaceré zdroje prostredníctvom sociálnych sietí potvrdili, že napríklad v Nórsku, Nemecku či Taliansku boli vystavené iba americké verzie. Takže inak tomu pravdepodobne nie je ani na iných showroomov v ďalších krajinách.

tesla model 3 nabijaci konektor europa showroom

Zdroj: Teslaklubben/Instagram

O pár dní vo Viedni

Pozitívnou správou však je, že Teslu Model 3 si budeme môcť pozrieť aj na showroome vo Viedni, ktorý je najbližšie k Slovensku. A to už 19. novembra. Nemusíte byť pritom držiteľmi rezervácie, držitelia však majú prednostný prístup.

Spustenie európskeho konfigurátora a dodávok

Elon Musk minulý mesiac upresnil dátum spustenia dodávok Tesly Model 3 do Európy. Podľa jeho slov by sa tak malo stať vo väčšom objeme koncom februára alebo v marci. Konfigurátor s možnosťou objednania by mal byť pritom dostupný ešte tento rok.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Oficiálne: Európska Tesla Model 3 bude vybavená nabíjacím konektorom CCS!
Závodný režim Tesly Model 3 mení vodičov na pretekárov. Ako funguje?
Tesla mení ceny a možnosti výbavy Modelu S a Modelu X

Zdroj titulnej fotografie: Drive

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár