Majiteľ Tesiel Model Y a Model 3 zhrnul rozdiely medzi oboma vozidlami

5

V našom nedávno článku sme porovnali minuloročný elektrický bestseller Tesla Model 3 s čerstvou novinkou, ktorá z neho vychádza – Teslou Model Y, a to na „papierovej“ úrovni. Čo však na ne hovorí majiteľ oboch vozidiel, ktorý ich porovnal po 12 hodinách vlastníctva Modelu Y.

Používateľ fóra Tesla Motors Club, SilverSmith, sa podelil o svoje prvé dojmy zo svojej novej Tesly Modelu Y Performance, pričom ju porovnal so svojou ďalšou Teslou, Modelom 3 (zrejme verzia Long Range). Uviedol pritom nasledovné.

Tesla Model Y nie je na rozdiel od Modelu 3 vybavené funkcionalitou HomeLink, vďaka ktorej je možné napr. otvárať a zatvárať bránu garáže. Podľa majiteľa ju treba pravdepodobne doobjednať za 300 $ a fyzicky nainštalovať.

Model Y nemá v kufri plato a ani miesto, kde by ho bolo možné dodatočne namontovať. Šírka zadných kolies sa líši od tých predných. Sedadlá sú ukotvené o 8,9 cm vyššie ako v prípade Modelu 3. Na rozdiel od Modelu 3 ponúka Model Y bezdrôtové nabíjanie mobilných zariadení v štandarde (min. verzie LR a Performance).

Zadné sedadlá majú až 6 úrovni sklonu. Ich sklápanie je ovládané elektricky, aj prostredníctvom 2 tlačidiel, ktoré sa nachádzajú v zadnom kufri. Prostredné sedadlo je možné sklopiť, čo je vhodné pri preprave dlhých úzkych predmetov. Elektrické je aj otváranie/zatváranie veka zadného kufra.

Obrovský kufor

Kufor je podľa čerstvého majiteľa obrovský a má dvojité dno, pričom druhá úroveň obsahuje 2 úložné priestory. Jeden z nich je plytký, avšak stále užitočný. Postranné priestory zadného kufra sú hlboké a zabraňujú „rolovaniu“ uložených predmetov.

Zadný rad sedadiel má rovnakú šírku ako v Modeli 3, aj keď je Model Y o niečo širšie vozidlo. Oba modely boli objednané s farbou laku, ktorá nesie označenie „Midnight Silver Metallic“. V prípade Modelu Y má však výrazne modrý nádych.

Čo sa týka medzier v rámci panelov karosérie, majiteľ oboch elektromobilov Tesla uvádza: „V prípade Modelu Y sa zdajú byť naozaj dobré, lepšie ako v prípade nášho Modelu 3.“ Taktiež sa mu zdá, že Model Y je tichší. Dodáva však, že ide o úplne nové vozidlo na rozdiel od Modelu 3.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model Y vs. Tesla Model 3: Porovnanie, hlavné rozdiely
Prvý test Tesly Model Y: „Ponúka najlepšiu hodnotu za vaše peniaze“
Tesla Model Y disponuje inžiniersky skvostným zariadením, uvádza Elon Musk

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

Pridajte komentár