Ďalšie špecifikácie novej Tesly Model 3P „Ludicrous“ mal odhaliť zdrojový kód

5

Môže sa zdať, že modernizovaná Tesla Model 3 „Highland“ vo verzii Performance, ktorá sa v médiách označuje aj ako Ludicrous, sa nám začína postupne poodhaľovať. Zatiaľ však len neoficiálne. A aktuálne sa objavili ďalšie informácie ohľadom možných špecifikácií tejto očakávanej elektrickej novinky.

Tesla významne zmodernizovala svoj Model 3, pričom minulý rok uviedla na trh základnú verziu s kapacitne menšou batériou a pohonom zadnej nápravy, ako aj verziu Long Range. Na najvýkonnejší model, predtým označovaný ako Performance, však stále čakáme.

Podľa doterajších správ sa zdá, že by sme sa mohli dočkať už onedlho. Minulý mesiac bol tento model zaznamenaný v španielske Valencii. A to zrejme počas natáčania prezentačného videa. A pred pár dňami sa objavil dokument, podľa ktorého má mať Tesla Model 3 Performance 82-kWh batériu, hmotnosť 1 855 kg, výkon predného elektromotora 158 kW a výkon zadného elektromotora 303 kW.

Ďalšie možné špecifikácie

Aktuálne mal podľa Tesla Oracle web spoločnosti Tesla odhaliť ďalšie podstatné špecifikácie očakávaného výkonného Modelu 3, ktorý sa v médiách označuje aj ako „Ludicrous„, nakoľko viaceré doterajšie zábery ukázali, že má v zdanej časti symbol odkazujúci na výkonnostný režim Ludicrous, ktorým disponujú staršie modely S a X.

V zdrojovom kóde stránky amerického aj európskeho konfigurátora Tesly Model 3 sa majú nachádzať údaje ohľadom zrýchlenia, maximálnej rýchlosti a dojazdu verzie s označením „Ludicrous“, ktorá zatiaľ stále nie je v oficiálnej ponuke. Podľa týchto údajov má očakávaná novinka zrýchliť z 0 na 60 mph (97 km/h) za 3,2 s, dosiahnuť maximálnu rýchlosť 261 km/h a ponúknuť dojazd 499 km zrejme podľa „prísnejšieho“ amerického testovacieho cyklu EPA.

Web Tesla Oracle však dodatočne doplnil, že môže ísť o zástupné hodnoty. A nám sa zdá, že tieto hodnoty sú až príliš podobné pôvodnému Modelu 3 Performance. Aj preto by sme spomínané údaje zatiaľ brali s rezervou. Nuž, pravdu snáď spoznáme už čoskoro, a to oficiálne od spoločnosti Tesla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektromobily Tesla majú dostať novú LMFP batériu „M3P“
Tesla predstaví produkčný „lietajúci“ Roadster 2 tento rok, tvrdí Musk a nešetrí superlatívmi
Tesla Model 3 „2024“: Väčšina výrobcov by ju označila za nové auto, píše Autoexpress po otestovaní
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Ludicrous som si Googlom nechal preložiť. Dostal som len jeden význam „smiešne“! Tak neviem či sa mám smiať, alebo plakať nad takým prívlastkom! ……

Pridajte komentár