Amatérsky pretekár „pečie“ brzdy Tesly Model 3 na okruhu Laguna Seca | VIDEO

0

Amatérsky závodník Matt Crowley zverejnil svoj podrobný záznam z jazdy na legendárnom okruhu Laguna Seca. Zaujímavý nie je ani tak tento okruh, ako vozidlo na ktorom svoje jazdy absolvoval. Jednalo sa totiž o elektromobil Tesla Model 3.

Matt Crowley k svojmu videu dodáva, že bol nútený vziať na okruh Teslu Model 3, keďže jeho hlavné „pretekárske“ vozidlo Porsche Cayman GT4 deň pred plánovanou jazdou signalizovalo možnú poruchu. Mattovi a jeho Porsche samozrejme neželáme nič zlé, ale na druhej strane určite potešil mnohých fanúšikov elektromobilov, špeciálne Modelu 3.

Matt ďalej informuje, že jeho Tesla Model 3 má za sebou drobné úpravy v podobe 19″ diskov TSportline s pneumatikami Pirelli PZero Nero GT a pružín od Unplugged Performance so znížením svetlej výšky o 3,8 cm.

Čo ukázali jazdy?

Podľa Matta vydržala Tesla Model 3 jazdiť bez poklesu výkonu prvých 9 kôl. To je cca 32 km. Treba však povedať, že vozidlo nebolo plne nabité, pričom je známe, že pri poklese kapacity batérie palubný systém Tesiel  výkon, a to kvôli optimalizácii dojazdu. Problém bol však s brzdami, ktoré boli podľa neho doslova „upečené“ už po štvrtom kole. Prvé tri kolá bol vraj Model 3 skvelý. Matt chválil najmä jeho ovládateľnosť.

Aby nedošlo k omylu, motoristický novinári v rámci bežných redakčných testov nemali k brzdám žiadne výhrady. Bežné brzdy skrátka nie sú vhodné na takýto štýl jazdenia. Čo sa týka dojazdu pri extrémnom zaťažení vozidla, 9 okruhov (32 km) znížilo odhadovaný palubný dojazd z 369 km na 151 km. To znamená obrovský pokles o 218 km. Spotreba tak išla hore takmer 7-násobne.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Výkon Tesly Model 3 po prvýkrát zmeraný pomocou dynamometra | VIDEO
Haker sa dostal do továrenského režimu Tesly Model 3. Čo všetko zistil?
Prví držitelia rezervácií na Model 3 začínajú dostávať od Tesly ďalší darček

A čo čas?

Matt Crowley zajazdil najrýchlejšie kolo na okruhu Laguna Seca Raceway za 1:57,50. Odhaduje pritom, že sa to dá zvládnuť aj za 1:55 či 1:50. Redaktorovi z Jalopnik sa podarilo z análov vypátrať, že podobný čas ako Tesla Model 3 „Long Range Battery“ zajazdil v roku 1996 automobilový pretekár Steve Millen na vtedajšom Porsche 911, a to 1:54,22.

Zdroj: Matt Crowley/Youtube cez Jalopnik

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár