Výrobná kvalita Tesly Model 3 ide významne hore | GRAF

0

Ako už vieme, prvé produkčné kusy Tesly Model 3 zrovna neohúrovali svojou kvalitou spracovania. Tesla však naďalej zdokonaľuje svoj výrobný proces a kontrolu kvality, čo prináša svoje ovocie. Dôkazom sú štatistiky z oblasti servisných zásahov.

Filozofia Tesly ohľadom vybavovania objednávok na nové modely je jasná. Svoje novinky najskôr začína doručovať zamestnancom, neskôr prvým zákazníkom, ktorí bývajú v blízkosti výrobného závodu a hlavných servisných centier. Dôvod je jednoduchý, a to čo najrýchlejšie identifikovať a odstrániť detské choroby vozidiel, na základe ktorých spoločnosť postupne vylepšuje výrobný proces.

Neprekvapí tak pomerne veľký kvalitatívny rozdiel medzi prvými vozidlami, ktoré mali problémy napríklad s lícovaním dielov, sedačkami či ukotvením batérie a tými aktuálne vyrábanými. Taktiež sa časom odhalili softvérové nedostatky, ktoré napríklad ovplyvňovali brzdnú dráhu Modelu 3.

Elon Musk na nedávnej schôdzi akcionárov spoločnosti Tesla prezentoval štatistiky, ktoré hovoria o výraznom zvýšení výrobnej kvality Tesly Model 3. Nasledujúci graf poukazuje na znižujúcu sa mieru nutných servisných zásahov.

Kontrolu kvality má na starosti 47 robotov

O kontrolu kvality Tesly Model 3 sa stará aj 47 robotov. Tí skenujú karosériu na 1 900 rôznych miestach, aby sa zabezpečilo napĺňanie určených štandardov s presnosťou na 0,15 mm. Zamestnanci spoločnosti Bloomberg, ktorí mali možnosť vidieť výrobný a testovací proces, povedali nasledovné.

„Počas záverečného testovania vozidiel na trati sa zaznamenávajú a ukladajú detaily zvukov, ktoré vydáva vozidlo. Tie sú uložené v databáze pod unikátnym identifikátorom, čo umožňuje servisným pracovníkom spätne vystopovať možné príčiny problémov. Vďaka tomu môže Tesla vylepšovať svoje vozidlá aj po ich doručení zákazníkom.“

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Analýza odhalila výrobnú cenu Tesly Model 3. Elon Musk ju potvrdil
Elon Musk sa konečne vyjadril k dostupnosti Tesly Model 3 v Európe
Nedočkaví zákazníci rušia svoje rezervácie na Teslu Model 3. Poznáme čísla

95 % automatizácia

Elon Musk sa pred časom vyjadril, že produkčné problémy Modelu 3 spôsobila aj veľká miera automatizácie výroby. Tie sa Tesle podarilo odstrániť, avšak v priebehu mája odstavila svoje linky a urobila ďalšiu revíziu výrobného procesu. Ten je podľa jeho slov po novom automatizovaný na 95 %, vďaka čomu má Tesla dosiahnuť do konca júna produkčný cieľ 5 000 vozidiel týždenne.

Zdroje: Bloomberg, Electrek 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár