Nové športové kolesá Tesly Model 3 by mohli predznamenávať príchod výkonnejšej verzie

0

Tesla aktuálne rozšírila ponuku svojho e-shopu o nové 20″ športové kolesá pre Teslu Model 3. Tie obsahujú aj drahé športové pneumatiky, s ktorými dodáva svoje vozidlá napríklad aj Ferrari či BMW (M-divízia). Môžeme sa teda tešiť na výkonnejšiu verziu Modelu 3?

Šťastlivci, ktorí už majú svoju Teslu Model 3 doma, ju môžu prezuť do nových kolies priamo od výrobcu. Jedná sa o 20″ športové kolesá, ktorých disky sú dizajnovo zhodné s 19″ diskami „Sport Wheels“, ktoré sú dostupné aj cez oficiálny konfigurátor za príplatok 1 500 USD. Štandardom sú pritom 18″ disky s aerodynamickými krytmi.

Pneumatiky ako Ferrari a BMW M

Nové kolesá sa môžu pochváliť aj špeciálnymi športovými pneumatikami Michelin Pilot Super Sport, ktoré by vás stáli v bežnom obchode minimálne 800 €. Tie sú konštruované pre čo najlepšiu priľnavosť k vozovke. Dokážu tak preniesť na cestu viac z výkonu vozidla. S týmito pneumatikami sa dodáva napríklad Ferrari 458 či športové modely od BMW z radu M.

tesla model 3 kolesa sport wheels 20"

Zdroj: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Amatérsky pretekár „pečie“ brzdy Tesly Model 3 na okruhu Laguna Seca | VIDEO
Vplyv aerodynamických krytov kolies na spotrebu Tesly Model 3 otestovaný v praxi!
Majitelia Tesiel založili spoločnosť, ktorá ponúka “Turbine” disky Modelu S kompatibilné s Modelom 3

Lepšia priľnavosť na úkor dojazdu

Treba mať však na pamäti, že 20″ pneumatiky Michelin Pilot Super Sport so zvýšenou priľnavosťou môžu mať vplyv na dojazd vozidla. Ich valivý odpor je väčší, čo znižuje celkovú efektivitu. Podľa inžiniera Tesly môže byť rozdiel v dojazde Modelu 3 so štandardnými 18″ kolesami a 19″ športovými cca 10 %. Takže 20″ kolesá spôsobia ešte väčšiu stratu.

Príchod výkonnejšej verzie na spadnutie?

Tesla sľubuje, že tzv. „Dual“ verzia Modelu 3 s pohonom oboch náprav bude dostupná od jari 2018. Do oficiálneho začatia jari ostáva pár hodín, a tak by mohli nové športové kolesá predznamenávať jej čoskorú dostupnosť. Táto verzia ponúkne určite vyšší výkon a lepšiu trakciu. Jej špecifikácie ale zatiaľ známe nie sú. Nedávne „haknutie“ Tesly Model 3 však naznačuje, že by mohla disponovať výkonom okolo 370 kW.

tesla model 3 dual motor

Zdroj: Tesla

Cena nepoteší

Tesla si za svoju novú sadu kolies pýta 4 000 USD, čo nie je málo. V cene je však zahrnuté dodanie do vybraného Tesla Servisu a inštalácia. 20″ športové kolesá zatiaľ nie je možné objednať priamo cez konfigurátor vozidla, len cez e-shop spoločnosti. Veríme, že sa však dostanú aj do ponuky konfigurátora, čo by mohlo priniesť nižšiu cenu. Veď 19″ „Sport Wheels“ sa predávajú cez e-shop za 2 500 USD, pričom pri objednávke Modelu 3 cez konfigurátor vyjdu na 1 500 USD. Ďalšou lacnejšou 19 a 20 palcovou alternatívou sú „neoficiálne“ turbine disky po vzore Modelu S.

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár