Vynovená Tesla Model 3 dostala batériu s vyššou kapacitou – 82 kWh

0

Objavila sa informácia, ktorá naznačuje, že vynovená Tesla Model 3 je vybavená batériou s prekvapivo vysokou kapacitou – 82 kWh. Pravdepodobne za tým stoja vylepšené batériové články 2170. A to môže byť hlavným dôvodom nedávneho zvýšenia dojazdu tohto modelu.

Ohľadom presnej kapacity batérií elektromobilov Tesla sú nejasnosti, nakoľko kalifornská spoločnosť tento údaj už oficiálne nezverejňuje a navyše ju, ako sa ukazuje, časom mení.

Testovacie prototypy Tesly Model 3 s dlhým dojazdom mali mať batériu s kapacitou 70 kWh. V čase uvedenia sériovej verzie na trh sa spomínala kapacita 75 kWh. No a aktuálne sa zdá, že v priebehu času si batérie Modelu 3 kapacitne polepšili. Najskôr na 79 kWh a teraz na 82 kWh.

Takže doterajšie zvyšovanie dojazdu tohto modelu pravdepodobne nie je len vecou zvyšovania efektivity vozidla, ako sme si doteraz mohli myslieť. Dôkazom môžu byt dokumenty, ktoré Tesla zasiela svojim zákazníkom, informuje používateľ siete Reddit – Corio 13, na čo upozornil Electrek.

Tieto dokumenty majú umožniť registráciu a bezproblémové prebratie vozidla na európskom trhu. Fotografia takéhoto dokumentu, ktorá sa objavila na nemeckom fóre TFF-forum, pritom ukazuje, že Modely 3 „2021“, ktoré sú na ceste do Európy, disponujú batériou s kapacitou 82 kWh.

tesla model 3 kapacita baterie

Zdroj: TTF-Forum.de via Corio 13/Reddit

Odpoveď na nedávne novinky

No a táto batéria môže byť odpoveďou na nedávno zvýšený dojazd Tesly Model 3 s kapacitne väčšou batériou (LR: z 560 na 580 km, Performance: 530 na 567 km „WLTP“), ktorý bol zverejnený v súvislosti s jej vynovenou verziou. Spomínané dokumenty tiež mali ukázať, že Tesly z modelových rokov 2019 a 2020 disponovali 79 kWh batériou.

Zdá sa pritom, že za navýšením kapacity batérie Tesly Model 3 LR a Performance, sú pravdepodobne vylepšené batériové články 2170, ktoré pre Teslu vyrába Panasonic. Celina Mikolajczak, viceprezidentka batériových technológií spoločnosti Panasonic Severná Amerika, totiž nedávno uviedla, že tieto články sa dočkajú skorého zvýšenia energetickej hustoty o 5 %.

A dodala, že zdokonalené batériové články majú „vynikajúce rýchlonabíjacie schopnosti“. Takže by mohli priniesť aj zrýchlenie nabíjania.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Dojazd a účinnosť elektromobilov Tesla: Vývoj v priebehu času
Tesla môže mať „v talóne“ batériu so životnosťou 3 500 000 km
„Tesla“ pracuje na nových batériách, ktoré môžu byť využiteľné aj v letectve

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár