Haker sa dostal do továrenského režimu Tesly Model 3. Čo všetko zistil?

3

Haker Ingineerix sa „nabúral“ do operačného systému Tesly Model 3. Dostal sa tak k zaujímavým informáciám súvisiacich s pohonnou jednotkou. Tie okrem výkonu a kapacity batérie naznačujú aj celkový výkon budúcej verzie Modelu 3 s pohonom oboch náprav (AWD).

Už sme spomínali, že spoločnosť Tesla nám doteraz neprezradila oficiálne údaje o výkone elektromotora a kapacite batérie Modelu 3. Včera sme vás informovali o teste Modelu 3 na dynamometri, v rámci ktorého sme spoznali možný výkon jeho pohonnej jednotky.

Vďaka hakerovi s nickom „Ingineerix“ máme teraz zas možnosť nahliadnuť na výkon a kapacitu batérie aktuálne vyrábanej verzie „Long Range Battery„. A to rovno v rámci továrenského režimu, ktorý slúži na záverečný test a diagnostiku vozidla pred opustením továrne.

tesla model 3 kapacita baterie vykon awd

Zdroj: Ingineerix cez Electrek

Kapacita batérie

Ešte pred oficiálnym predstavením Tesly Model 3 sa Elon Musk nechal počuť, že rázvor vozidla neumožňuje osadenie batérie s kapacitou väčšou ako 75 kWh. Uniknutá dokumentácia Americkej agentúry pre životné prostredie však naznačovala batériu s kapacitou až 80,5 kWh.

Hodnoty z továrenského režimu však dávajú viac za pravdu Elonovi, keďže systém hlási kapacitu 76 kWh. Hakeri však dodáva, že sa nejedná o plne využiteľnú kapacitu, pričom časť z nej si ukrojí aj „vyrovnávacia pamäť“. Vďaka inému hakerovi, Jasonovi Hughesovi, sme sa minulý rok dostali k skutočne využiteľným hodnotám kapacity batérií Tesly Model S. Tie nájdete v našom článku „Haker zistil skutočné hodnoty kapacity batérií elektromobilov Tesla„.

Výkon Modelu 3 s pohonom AWD

Veľmi zaujímavý je aj údaj o maximálnom výkone vybíjania akumulátora, čiže jeho výkone, ktorý má hodnotu 1200A. To je ekvivalent batérie použitej v modeloch S a X s 85 kWh batériou. Zároveň je to len o 100A menej ako v prípade ich „Performance“ verzií bez Ludicrous Mode.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Výkon Tesly Model 3 po prvýkrát zmeraný pomocou dynamometra | VIDEO
Tesla “bije” nemeckú prémiovú konkurenciu už aj na európskom trhu | ŠTATISTIKY
Firmy môžu požiadať Teslu o bezplatné zriadenie nabíjacích staníc pre svojich zamestnancov

Tesla nám sľúbila, že ešte tento rok začne vyrábať Model 3 s pohonom oboch náprav. To prinesie okrem lepšej trakcie určite aj vyšší výkon pohonnej jednotky. Na základe údajov z továrenského režimu predpokladá haker Ingineerix, že na pohon zadnej nápravy posiala invertor prúd 800A, pričom na pohon prednej nápravy by to mohlo byť 500A. To by malo priniesť celkový výkon okolo 370 kW (496 HP). Takže budúci majitelia sa môžu tešiť na skutočnú raketu.

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár