Najlacnejšia Tesla Model 3 so zmenami v interiéri. Čo očakávať?

1

Trevor z Model 3 Owners Club sa s nami podelil o všetky informácie ohľadom základnej podoby interiéru Tesly Model 3, ktorými disponuje. Súčasné modely sú dostupné len s tzv. prémiovým interiérom. Preto sme veľmi zvedaví, akú výbavu interiéru nám Tesla ponúkne v prípade chystaného najlacnejšieho Modelu 3 „Standard Battery“.

Neprekvapí, že v základnej výbave bude absentovať prémiový audiosystém so 17 reproduktormi, ktorý je pre Model S a Model X dostupný za príplatok 3 000 $. Veď celková cena prémiového balíka výbavy Modelu 3 je 5 000 $.

Vegánske kožené sedadlá budú pochopiteľne nahradené textilnými. Majitelia štandardnej verzie sa budú musieť uspokojiť s jednoduchšími prednými sedadlami, a to z hľadiska možností a komfortu nastavenia. Elektrické nastavovanie bude nahradené manuálnym, minimálne v rámci horizontálneho posúvania. Pre zadné sedadlá by už nemalo byť dostupné vyhrievanie.

Stredová konzola príde o dokovaciu stanicu pre smartfóny, pričom tento odkladací priestor môže prísť aj o kryt. Zadná časť konzoly už nebude vybavená USB portmi, prostredníctvom ktorých je možné nabíjať mobilné zariadenia.

V súvislosti so štandardným interiérom Tesly Model 3 sa taktiež spomína, že príde o systém, ktorý osvetľuje zem po otvorení dverí. A k dispozícii nemajú byť ani automaticky sklápateľné spätné zrkadlá.

Čo strecha a vyššie verzie modelu?

Trevor hovorí, že strecha Modelu 3 ostáva nateraz „záhadou“. Aktuálne dostupné modely sa vyrábajú výhradne so sklenenou strechou. V tejto súvislosti kolujú „fámy“, že tento typ strechy by mal ostať, avšak zo spodnej strany bude obsahovať nepriehľadný film a kryt. Tesle sa tak zrejme neoplatí meniť časť výrobných procesov kvôli štandardnej streche. Špeciálne UV / IR sklo by však mohlo byť nahradené obyčajným, lacnejším.

Otázkou zatiaľ ostáva aj to, či budú v základnej výbave dostupné aj vyššie verzie Tesly Model 3, čím by došlo k zníženiu ich cien o 5 000 $, resp. zrejme o 5 000 €. Závisieť to môže aj od dopadu na efektivitu výroby.

Na záver pre istotu pripomíname, že sa jedná informácie, ktorými disponuje Model 3 Owners Club. Nie sú to teda oficiálne informácie. Aktuálne však ostáva najpodstatnejšou otázkou, kedy dorazí základná verzia Tesly Model 3, tzv. Standard Battery, na trh. Elon Musk v tejto súvislosti naposledy hovoril o polovici tohto roka. Nuž, uvidíme…

Zdroj: Model3OwnersClub/Youtube cez Cleantechnica, titulná fotografia: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Základná verzia Tesly Model 3 by mohla doraziť do Európy v 2. polovici roka
Tesla prepustí tisíce zamestnancov, v snahe priniesť najlacnejší Model 3
Európska Tesla Model 3 sa nabíja dokonca rýchlejšie ako tá “domáca”

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. nie som si isty, ci si tesla moze dovolit takto okresat vybavu.
    vyhrev zadnych sedaciek mal stary Leaf, elektricke ovladanie sedadiel mal v standarde Ioniq (a aj kozene sedadla), automaticke sklapanie zrkadiel ma dnes asi kazdy elektromobil atd. To by bola dooost zla reklama, tak dufam, ze su to len famy a k takymto rieseniam nedôjde.

Pridajte komentár