„Nová“ Tesla Model 3 sa má dostať do skúšobnej výroby údajne už budúci mesiac

2

Mnohí sú v očakávaní vynovenej Tesly Model 3 „Highland“, ktorá má v rámci modernizácie prejsť aj faceliftom. A aj keď modernizácia doteraz nebola oficiálne potvrdená, pomerne pravidelne sa objavujú informácie, ktoré tomu nasvedčujú. A aktuálne prichádza z Číny neoficiálna správa, že skúšobná produkcia novinky má začať budúci mesiac.

Ako prvá prišla so správou ohľadom veľkej modernizácie elektromobilu Tesla Model 3 agentúra Reuters ešte v novembri minulého roka, pričom sa odvolávala na 4 zdroje. Vývoj modelu má pritom prebiehať v rámci projektu s interným názvom „Highland“.

Podľa prvotných informácií sa má modernizácia zameriavať na zníženie počtu komponentov, zjednodušenie už tak pomerne „sparťanského“ interiéru či „funkcie, ktoré zákazníci Tesly oceňujú“ (týkať sa to má napr. displeja), redizajn exteriéru/facelift či zmeny v rámci pohonnej jednotky. Spustenie výroby novinky pritom malo byť naplánované na 3. štvrťrok 2023, a to v Giga Shanghai.

To, že Tesla v rámci Modelu 3 niečo chystá, začali následne naznačovať aj fotografie či videá maskovaných vozidiel, ktoré jazdili po cestách neďaleko dizajnérskeho centra Tesly v Kalifornii. A neskôr sa dokonca objavila dôveryhodne pôsobiaca fotografia prednej časti „faceliftovaného“ modelu. Následne aj podstatne menej dôveryhodná fotografia údajnej časti modernizované interiéru, ktorá by naznačovala redizajn na spôsob modelov S a X.

Objavili sa tiež informácie ohľadom konkrétnych zmien, ktoré majú zahŕňať napr. nové svetlomety či nárazníky, redizajn spätných zrkadiel či „prístrojovej dosky“, zmenu v rámci ozdobnej lišty palubnej doky, nové kamery, nový palubný HW „4“, funkciu pohľadu z vtáčej perspektívy či vylepšený GPS modul.

Skúšobná výroba

Aktuálne používateľ siete Twitter „Yan Chang“ (@cyfoxcat), ktorý podľa webu Drive Tesla Canada v minulosti poskytoval spoľahlivé informácie ohľadom čínskeho zastúpenia spoločnosti Tesla, informoval, že od 1. júna budú mať zamestnanci Giga Shanghai zakázané nosiť do výrobne mobilné telefóny (ktoré slúžia dobre aj ako fotoaparáty…), pretože tam bude spustená skúšobná výroba modernizovanej a faceliftovanej Tesly Model 3 „Highland“.

Tzn., že prvé vozidlá by mali začať schádzať z výrobnej linky už o 3 týždne. To by mohlo priniesť nové informácie ohľadom tejto zatiaľ „údajnej“ novinky. Termín by pritom nemusel byť v rozpore s prvou správou od Reuters, podľa ktorej má byť produkcia spustená v 3. štvrťroku, ak mali zdroje Reuters na mysli riadnu sériovú výrobu.

Vo februári zas Bloomberg priniesol správu, že Tesla v ten istý mesiac začne zavádzať zmeny vedúce k výrobe modernizovanej Tesly Modelu 3 „Highland“. Postupná „fázová“ modernizácia výrobných liniek mala trvať 2 mesiace. A nemenované zdroje Reuters tiež mali uviesť, že prvé dodávky zákazníkom majú byť spustené koncom tohto roka. Nuž, uvidíme.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: ffiarpg/Reddit

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla ponúka Model 3 v „novej“ verzii s dojazdom až 634 km. Zatiaľ nie pre všetkých
Najlacnejšia Tesla Model Y sa už má vyrábať aj v Európe, a to s batériami od BYD
Toyota rozobrala Teslu Model Y a vraj bola v úžase. A Tesla má chystať „facelift“ tohto modelu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Jasne ze vzrusuje! Ak sa jedna o moje nasledujuce auto. Vraj vo fabrike Shangai od 1.juna – to predpokladam budu skusat vyrobny proces od A po Z. A potom mozno za 2-4 tyzdne v e-shope? Neviem co US fabrika, musi to byt v rovnakom case a predpokladam aj nejake oficialne ohlasenie, ale ziadny event neevidujem.

Pridajte komentár