Nová Tesla Model 3 Highland má byť dlhšia a dostupná až v 5 verziách

7

Máme tu ďalšie zaujímavé a ako inak neoficiálne informácie ohľadom novej Tesly Model 3 označovanej ako „Highland“ (údajný názov modernizačného projektu). Tie sa tentokrát týkajú konkrétnych rozmerov, dostupných verzií či výbavy.

Zdá sa, že modernizovaná Tesla Model 3 už klope na dvere. Podľa nedávnych neoficiálnych informácií Tesla už vyrába vozidlá pre showroomy, kde sa má novinka objaviť ešte tento mesiac. Hromadná produkcia má byť pritom spustená v septembri.

A aktuálne sa objavila ďalšia zaujímavá správa. Treba však hneď na začiatok povedať, že jej pôvodný zdroj je neznámy. Každopádne ju zverejnil (aj) používateľ siete X/Twitter @doki_jerry („podnikateľ a vlastník Tesly z Taiwanu“), ktorý už v minulosti zdieľal neoficiálne informácie ohľadom spoločnosti Tesla. Nepamätáme si žiaľ, či sa napokon ukázali ako pravdivé. Takže aj nasledujúce informácie treba brať s rezervou.

Tie sa týkajú aj konkrétnych rozmerov Tesly Model 3 „Highland“. Novinka má merať 4 720 x 2 089 x 1 441 / 1 431 mm (dĺžka x šírka zrejme vrátane spätných zrkadiel x výška zrejme rôznych verzií). Pre porovnanie, súčasný Model 3 má 4 694 x 2 088 x 1 443 mm.

Rázvor kolies 2 875 mm mal zostať zachovaný. V prípade svetlej výšky sa uvádzajú dva údaje. A to 138 mm a 128 mm (zrejme športová verzia). Aktuálny model má 140 mm. V správe sa tiež uvádza, že nová Tesla Model 3 je celkovo športovejšie vozidlo.

Až 5 verzií?

Dozvedáme sa tiež, že novinka má byť k dispozícii až v piatich verziách, čo ide zdá sa proti všeobecnému dôrazu Tesly na jednoduchosť dostupných možností. Týmito verziami majú byť „Ultra-Luxury“, Performance, Long Range AWD (kapacitne väčšia batéria a pohon všetkých kolies), Long Range RWD (kapacitne väčšia batéria a pohon zadnej nápravy) a RWD (kapacitne menšia batéria a pohon zadnej nápravy).

Základná verzia má byť vybavená „len“ starším palubným hardvérom „HW 3.0“ a nemala by ponúkať obrazovky v rámci zadného radu sediel. „Vyššie“ verzie majú okrem HW 4.0 a „zadných“ displejov ponúknuť navyše napríklad LED ambientné osvetlenie interiéru a ventilované sedadlá.

Nuž, uvidíme… Neostáva nám nič iné, len čakať.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: ffiarpg/Reddit

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Zamestnanec Tesly mal priblížiť, ako vyzerá nová Tesla Model 3 „Highland“
Fámy ohľadom batérie a ceny novej Tesly Model 3 „Highland“
Nová Tesla Model 3 „Highland“ sa má začať predávať údajne už tento mesiac
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

  1. Ak sa bude jednať o uvedené zmeny rozmerov, tak je to v praxi o ničom! Hračičkovanie s množstvom verzií, ktoré zvyšuje výrobné a režijné náklady a potom aj ceny, by mali zameniť za menej verzií za prijateľnejšie príplatkové ceny!

    P. S. Elon, tak už ukáž, čo nového máš!
    A p. Bakšovi pošli krajší ilustračný obrázok pre novú M3 HL 🙂

  2. Stále chýba cena. Elon hovoril, že pracujú na technológiách, ktoré znižujú náklady až o 50 % – bolo by super, keby sa to prejavilo už na tomto Modeli 3. Za 21500 by som ho bral hneď zajtra. Alebo radšej MY za 25000.

Pridajte komentár