Nová Tesla Model 3 „Highland“ sa má začať predávať údajne už tento mesiac

3

Máme tu novú várku neoficiálnych správ ohľadom veľmi očakávanej „novej“ Tesly Model 3 „Highland“, ktorá má byť zásadne modernizovaná aj faceliftovaná. Tie sa týkajú najmä výroby a predaja. A prvé kusy sa už majú chystať do čínskych showroomov, čo by mohli naznačovať aj pribúdajúce zakryté vozidlá v areáli Giga Shanghai.

Prepnutie výroby smerom k novinke

Dá sa povedať, že skúšobná výroba novej Tesly Model 3 Highland sa dnes už považuje za samozrejmosť. Aj keď len na základe neoficiálnych a Teslou nepotvrdených správ. Chris Zheng, ktorý pokrýva správy ohľadom spoločnosti Tesla v rámci Číny, pritom nedávno informoval, že továreň Giga Shanghai už prepla zo striedavej výroby súčasného a nového Modelu 3 na výhradnú výrobu novinky, ktorá sa zvykne označovať ako Highland.

Zheng dodáva, že Tesla má tento mesiac vyrobiť 7 000 kusov nového Modelu 3 a budúci mesiac 10 000 kusov. Produkčná kapacita pritom už nemá byť „peklo“, na druhej strane, „nábeh výroby stále nie je jednoduchý“.

Zakryté vozidlá pred továrňou

Spomínané čísla naznačujú, že doteraz bolo vyrobených už pomerne dosť elektromobilov Tesla Model 3 Highland. A na základe aktuálnych záberov od operátora dronu Jasona Yanga, na ktoré upozornil web Teslarati, sa môže sa zdať, že Tesla ich už nedokáže ukrývať v útrobách závodu.

Na parkovisku pred továrňou totiž začínajú pribúdať kompletne zakryté vozidlá. Tesla pritom takýmto spôsobom bežne nezahaľuje vozidlá určené na vývoz. Že by mohlo ísť o očakávanú novinku, naznačuje aj to, že väčšina vozidiel na parkovisku nie je zahalená vôbec.

Na základe správy od Bloombergu sa pritom môže zdať, že ide o výstavné vozidlá pre predajne spoločnosti Tesla. Spravodajský portál totiž pred 4 dňami uviedol, že podľa jeho zdrojov, ktoré nechceli byť menované, je Giga Shanghai v záverečnej fáze výroby vozidiel pre showroomy. A Bloomberg tiež uviedol, že vozidlá budú na predajne odoslané koncom tohto mesiaca a že hromadná výroba novinky má byť spustená v septembri.

Spustenie predaja údajne už čoskoro

V polovici tohto mesiaca sa objavila v rámci čínskych médií správa, že nová Tesla Model 3 Highland sa začne predávať v Číne do pol mesiaca, informoval web CnEVpost na základe správy od China Securities Journal, ktorá má vychádzať zo „zdrojov oboznámených s problematikou“.

V tejto správe sa tiež uvádza, že Tesla už údajne prijíma rezervácie na nový Model 3 od čínskych zákazníkov. Podľa jedného z predajcov, zákazníci, ktorí zaplatia rezervačný poplatok 1 000 RMB (cca 127 €), si vraj môžu vybrať už vyrobené vozidlo s bonusom na poistenie vo výške 8 000 RMB (cca 1 000 €) alebo počkať na ďalšie modely bez poistného bonusu, vrátane nového Modelu 3 „Highland“.

Nuž, sme veľmi zvedaví. Dúfame, že spomínané informacie sa zakladajú na pravde, pretože by to znamenalo, že modernizovanú Teslu Model 3 „Highland“ spoznáme už čoskoro.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: ffiarpg/Reddit

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Fámy ohľadom batérie a ceny novej Tesly Model 3 „Highland“
Modernizácia Tesly Model 3 má byť najväčšou v histórii značky. Čo má priniesť podľa novej správy?
„Nová“ Tesla Model 3 zrejme dostane nový volant a príde o páčky. Má byť aj dlhšia či športovejšia a v interiéri elegantnejšia
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Nechystám sa kúpiť novú Teslu 3, ale myslím na tých čo ju kúpia! :

    „Produkčná kapacita pritom už nemá byť „peklo“, na druhej strane, „nábeh výroby stále nie je jednoduchý““.

    Koľko z toho „produkčného“ pekla bude a ostane zabudované v prvých nových Teslách M3 „Highland“ ?!!! 🙂

  2. Pán Bakša, nenašiel by sa pre novú Teslu M3 „Highland“ lepší ilustračný obrázok k článkom? Tento skôr straší ako priťahuje ….

Pridajte komentár