Fámy ohľadom batérie a ceny novej Tesly Model 3 „Highland“

5

Máme tu ďalšie neoficiálne informácie či „fámy“ ohľadom očakávanej Tesly Model 3 „Highland“. Tie sa tentokrát týkajú batérie, ceny, ako aj spustenia hromadnej výroby a dodávok.

Očakávania ohľadom vynovenej Tesly Model 3 naberajú na intenzite, pretože sa očakáva výrazná modernizácia a skoré spustenie masovej výroby a následne dodávok. Tesla však z pochopiteľných dôvodov v tomto smere mlčí. Je pritom možné, že tak ako v prípade modernizovaných modelov S a X, na začiatok svoju novinku ani poriadne nepredstaví (nové modely S a X skrátka jedného nahradili tie pôvodné v rámci konfigurátora).

A tak sa zatiaľ „musíme“ chytať aj „slamiek“ v podobe neoficiálnych správ či fám. A takáto „slamka“ prichádza opäť z Číny, kde už má údajne prebiehať skúšobná výroba nového Modelu 3, ktorý mal byť vyvíjaný v rámci utajovaného projektu Highland.

Batéria

Aktuálna správa pochádza z čínskych médií a časť z nej zverejnil používateľ siete Twitter/X „Eliena„, o čom informoval web Teslarati. V nej sa napr. hovorí, že Tesla Model 3 „Highland“ bude vybavená batériou M3P s kapacitou 66 kWh. M3P je pritom LMFP batéria od CATL s chémiou LFP obohatenou najmä o mangán, ktorý zvyšuje energetickú hustotu.

Informácie, že elektromobily Tesla dostanú batérie M3P sa objavili už oveľa skôr a na intenzite začali naberať hlavne potom, čo sa začalo hovoriť o modernizácii Modelu 3 v rámci projektu Highland.

Cena

Aktuálne sa prvýkrát objavila informácia ohľadom údajnej ceny chystanej novinky. Tá má „odhadom“ na čínskom trhu začínať na 200 000 CNY (cca 25 000 €), čo je o dosť menej ako v prípade súčasného najlacnejšieho Modelu 3 predávaného v Číne (cca 29 000 €). Obzvlášť túto informáciu by sme však brali s veľkou rezervou.

Výroba a dodanie

Objavili sa tiež informácie ohľadom výroby a dodávok vozidla. To, že Tesla Model 3 „Highland“ sa má vyrábať v rámci skúšobnej produkcie, už nie je žiadnou novinkou. Aktuálne správy pritom spomínajú spustenie hromadnej výroby v septembri a prvé dodávky vozidiel v októbri. Nuž, uvidíme…

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: ffiarpg/Reddit

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Modernizácia Tesly Model 3 má byť najväčšou v histórii značky. Čo má priniesť podľa novej správy?
Dostane „nová“ Tesla Model 3 interiér na spôsob modelov S a X? Údajná fotografia to má naznačovať
„Nová“ Tesla Model 3 zrejme dostane nový volant a príde o páčky. Má byť aj dlhšia či športovejšia a v interiéri elegantnejšia
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Neviem, koľko je nás takých, ako som ja. Jazdím a ešte dlho budem jazdiť diesel Euro6, a snažím sa o čo najnižšiu spotrebu. Napriek tomu zdravo fandím elektromobilizácii, každému jej technickému pokroku a lepšej cene! To sú hlavné veci, ktorými by sa mala elektromobilita v praxi presadzovať! Preto dúfam, že to všetko prinesie aj nová Tesla 3 „Highland“ !

    S pozdravom čau Elon!

Pridajte komentár