Tesla Model 3, ktorá sa mala ukázať na Slovensku, havarovala

0

Európsky „Tesla Model 3 road trip“, ktorého cieľom bolo predstavenie novinky kalifornskej značky, sa predčasne skončil. Dôvodom je havária vozidla. Plánovaná zastávka v Bratislave sa tak neuskutoční. Čo presne sa stalo?

You You Xue, ktorý bol jedným z prvých šťastných majiteľov Tesly Model 3, sa pred časom rozhodol, že sa o svoj pomerne vzácny automobil podelí s fanúšikmi. Naplánoval si preto prezentačný road trip po USA a Kanade. Pre veľký úspech sa rozhodol, že svoj Model 3 privezie aj do Európy. To sa však stalo elektrickej novinke osudným.

Xue mal v rámci európskeho tripu naplánovaných 100 zastávok, v rámci ktorých mal prejsť 25 000 km. Ten sa však skončil predčasne v Grécku, potom čo narazil do zvodidiel. Jemu sa našťastie nič nestalo, avšak poškodenie vozidla mu neumožnilo pokračovať v ceste.

Vodič obvinil z nehody Autopilota

Vodič Tesly Model 3, You You Xue, sa vyjadril, že nehodu má pravdepodobne na svedomí systém čiastočne autonómneho riadenia Tesla Autopilot.

„Režim Autopilota bol nastavený na udržiavanie rýchlosti 120 km/h. Vozidlo náhle odbočilo a bez varovania narazilo do rozdeľovača ciest. Došlo k úplnému zničeniu kolesa, pričom boli poškodené aj dvere vodiča. Nie som zranený,“ povedal Xue po nehode.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Analýza odhalila výrobnú cenu Tesly Model 3. Elon Musk ju potvrdil
Nie Tesla Autopilot, ale takýto “primitívni” vodiči spôsobujú dopravné nehody
Autopilot Tesla zabránil diaľničnej kolízii Modelu X s kamiónom | VIDEO

Podľa ďalších informácií narazil Model 3 do pravej strany rozdeľovača, ktorý môžete vidieť na fotografii. To by znamenalo, že vozidlo náhle odbočilo na výjazd z diaľnice, pričom následne vrazilo do zvodidiel po pravej strane rozdeľovača. Pre lepšie pochopenie si môžete na nasledujúcom videu pozrieť úsek cesty, na ktorom došlo k nehode.

tesla model 3 havaria

Zdroj: You You Xue cez Facebook

Here's the video from the point of impact some 30 hours later (You You, post it on the main page if possible so as the analysis can start, or post your own video):

Uverejnil používateľ Thanos Tourtouras 27. máj 2018

Stanovisko Tesly

„Aj keď oceňujeme snahu You You Xue, informovali sme ho, že Tesla nemá vo východnej Európe zastúpenie a že pre vozidlá tu nie je k dispozícii internetové pripojenie a servis. Model 3 nebol navyše chválený a homologovaný pre jazdenie mimo USA a Kanady. Naša spoločnosť nemá k dispozícii žiadne dáta súvisiace s nehodou, nakoľko v danom regióne nie sú dostupné potrebné služby konektivity. Tesla vždy jasne hovorila, že vodič zodpovedá za vozidlo, aj keď používa systém Autopilot. Je nám ľúto, že sa stala táto nehoda. Zároveň sme radi, že nedošlo k žiadnemu zraneniu.“

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: You You Xue cez Facebook

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár