„Nová“ Tesla Model 3 zrejme dostane nový volant a príde o páčky. Má byť aj dlhšia či športovejšia a v interiéri elegantnejšia

0

Tesla Model 3 je aktuálne v kurze, keďže všetko nasvedčuje tomu, že už onedlho sa dočkáme „nového“/ modernizovaného/faceliftovaného modelu, ktorý sa prezýva „Highland„. A aktuálne sa objavili ďalšie zaujímavé neoficiálne informácie ohľadom chystanej novinky.

Už vieme, že po cestách jazdia maskované Tesly Model 3, ktoré sú pravdepodobne testovacími prototypmi modernizovaného modelu. Taktiež sa objavila dôveryhodne pôsobiaca fotografia prednej časti vozidla (viď titulný obrázok), ktorá naznačuje pomerne významné dizajnové zmeny, resp. „facelift„. K dispozícii sú tiež neoficiálne informácie ohľadom ďalších zmien, ktoré má priniesť modernizácia.

Interiér a ovládanie po vzore modelov S a X?

Aktuálne zaujali zábery naznačujúce, že „nová“ Tesla Model 3, ktorá sa má vyvíjať v rámci projektu s názvom Highland, dostane okrem iného aj nový volant a príde o klasické postranné páčky po stranách volantu, a to po vzore modelov S a X. To by malo znamenať, že značná časť základných ovládacích prvkov sa presunie na volant a že volič „prevodov“ PRND bude nahradený automatickým systémom určovania smeru jazdy pri štarte, ktorý dopĺňa možnosť korekcie cez centrálny dotykový displej.

A presne to naznačujú nedávne zábery, ktoré urobil dronom používateľ Youtubu s kontom Caliber197 v rámci testovacej dráhy spoločnosti Tesla vo Fremonte, na čo upozornil web Teslarati. Na tamojšej dráhe Tesla testovala maskovaný Model 3, pričom dron zdá sa zaznamenal, že vodič na prvotné určenie smeru jazdy použil centrálny dotykový displej vozidla. Súčasný Model 3 pritom ako volič „prevodov“ PRND používa páčku napravo od volantu.

Zábery tiež naznačujú nový volant, čo by bolo logické, keďže ak príde nový Model 3 o postranné páčky, mnohé ovládacie prvky sa budú musieť presunúť práve na volant. Špekuluje sa pritom, že nový volant sa podobá na volant Tesly Semi či modelov S a X. My sa skôr prikláňame k druhej možnosti.

Zaujímavé je, že už pred 9 mesiacmi sa objavila správa, že modely 3 a Y pre nový modelový rok prídu o postranné páčky, čo zároveň prinesie nový volant. Táto informácia mala pochádzať z prostredia čínskeho dodávateľského reťazca spoločnosti Tesla.

A z rovnakého prostredia má pochádzať aj údajná fotografia časti interiéru modernizovanej Tesly Model 3 „Highland“, ktorá sa objavila minulý mesiac. Ak by nešlo o podvrh, naznačovala by, že nový Model 3 bude mať interiér podobný modelom S a X, vrátane digitálnej prístrojovej dosky vodiča či možnosti volantu typu yoke.

tesla model 3 facelift interier

Zdroj fotografie: @doki_jerry/Twitter

Aj zmena rozmerov?

S ďalšou novinkou ohľadom novej Tesly Model 3 prišiel dnes Bloomberg. Ten s odvolaním na „zdroje oboznámene s problematikou, ktoré nechceli byť menované kvôli neverejnej povahe informácií“, uviedol, že modernizovaný Model 3 má byť o niečo dlhší a športovejší a má mať aj elegantnejší interiér (to by mohlo teoreticky potvrdzovať dizajn kabíny na spôsob modelov S a X).

Bloomberg tiež informoval, že Tesla sa blíži k spusteniu skúšobnej výroby modernizovaného Modelu 3 v Giga Shanghai. A dodal, že niektorí zamestnanci čínskej továrne museli od začiatku tohto mesiaca odkladať svoje mobilné telefóny do špeciálnych skriniek, s cieľom zabrániť úniku fotografií nového vozidla. Podobná neoficiálna informácia sa pritom objavila ešte 9. mája. Tú však malo čínske zastúpenie Tesly krátko potom odmietnuť, informoval web Pandaily.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: ffiarpg/Reddit

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Oživená Tesla Model 3 s top dojazdom má cenovky a je dostupná aj pre bežných zákazníkov
Najlacnejšia Tesla Model Y sa už má vyrábať aj v Európe, a to s batériami od BYD
Toyota rozobrala Teslu Model Y a vraj bola v úžase. A Tesla má chystať „facelift“ tohto modelu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár