Dostane „nová“ Tesla Model 3 interiér na spôsob modelov S a X? Údajná fotografia to má naznačovať

0

Krátko potom, čo uzrela svetlo sveta údajná fotografia, ktorá má zobrazovať exteriér modernizovanej a faceliftovanej Tesly Model 3 „Highland“, tu máme ďalšiu fotografiu, ktorá sa má údajne týkať interiéru vynoveného modelu. Ak by bola pravdivá, dočkali by sme sa kabíny na spôsob vlajkových lodí Tesly – modelov S a X.

Podľa neoficiálnych informácií Tesla pracuje na značnej modernizácii svojho Modelu 3, ktorého predaje upadajú. Do výroby sa má dostať v najbližších mesiacoch a k prvým zákazníkom ku koncu roka. Včera sa pritom objavila fotografia, ktorá má ukazovať exteriér faceliftovaného vozidla z prednej časti.

Aktuálne web Drive Tesla Canada upozornil na fotografiu od používateľa siete Twitter – doki_jerry, za ktorou má stáť osoba z čínskeho dodávateľského reťazca Tesly a ktorá má údajne zobrazovať palubnú dosku modernizovaného elektromobilu Tesla Model 3. Tá pritom nápadne pripomína „palubku“ modelov S a X.

Na fotografii máme možnosť vidieť volant typu yoke (to však nevylučuje možnosť konvenčného volantu), zrejme viac „zapustený“ centrálny displej či digitálny prístrojový panel vodiča, ktorý v prípade súčasných modelov 3 a Y absentuje. A naopak, na fotografii nevidíme páčky po stranách volantu, ktorými sa v prípade súčasného Modelu 3 volia stupne PRND a ovládajú rôzne funkcie vozidla, vrátane smerových svetiel.

Prvé náznaky z minulého roka

Zaujímavé je, že v auguste minulého roka, teda ešte pred prvými neoficiálnymi infomáciami ohľadom údajného modernizačného „projektu Highland„, sa objavila správa, že modely 3 a Y pre nový modelový rok napr. prídu o postranné páčky. A to má priniesť aj nový volant, keďže páčky by museli byť nahradené novými ovládačmi v rámci volantu, tak ako je tomu v prípade modelov S a X. Táto informácia pritom mala takisto pochádzať z prostredia čínskeho dodávateľského reťazca spoločnosti Tesla.

V rozpore s vyhláseniami šéfdizajnéra Tesly

Na druhej strane, ako informoval napr. web Teslarati, šéfdizajnér Tesly Franz von Holzhausen v rámci podcastu Ride The Lightning začiatkom tohto roku uviedol, že hoci skúmajú rôzne veci, nezaznamenali potrebu ani dopyt po zmene ovládacieho systému. Tiež však povedal, že modely 3 a Y stále vyzerajú skvelé a moderne, takže nevidí dôvod ich meniť. Zdá sa ale, že k zmenám v rámci Modelu 3 a neskôr aj Modelu Y by napokon malo prísť. Aj keď ide zatiaľ o neoficiálne a Teslou nepotvrdené informácie.

Aj v rozpore s inými neoficiálnymi infomáciami?

Čo sa týka ďalších neoficiálnych informácií ohľadom zmien v interiéri modernizovanej Tesly Model 3, tie sa majú týkať lišty, ktorá v štandardnom prevedení imituje drevo (v rámci príplatkovej bielej konfigurácie ide o bielu plastovú lištu). A to ekvivalentom z látky. Pravdepodobne má ísť o Alcantaru. A redizajn interiéru sa má dotknúť aj „prístrojovej dosky“ a očakávať máme aj ďalšie menej výrazné zmeny. Celkovo však nemá ísť o zásadné zmeny, aké priniesla modernizácia modelov S a X.

Tento zdroj tak avizuje skôr kozmetické zmeny, ktoré by mohli byť v protiklade s tým, čo prináša aktuálna fotografia údajného interiéru modernizovanej Tesly Model 3. Tá sa pritom zdá byť v rozpore aj s jedným z hlavných smerovaní spoločnosti Tesla, ktorým je zjednodušovanie, zrýchľovanie a zlacňovanie výroby.

Na druhej strane, chystaný menší a cenovo dostupnejší model („Model 2“) môže priniesť potrebu viac odlíšiť tento „vstupný“ elektromobil značky od modelov 3 a Y, ktoré sa stanú strednou triedou aj v rámci modelovej hierarchie Tesly. Nuž, uvidíme. Každopádne by sme fotografiu údajného interiéru „nového“ Modelu 3 brali ešte s väčšou rezervou ako „včerajšiu“ údajnú fotografiu exteriéru.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Je toto modernizovaná Tesla Model 3 „Highland“?
Čo má priniesť modernizácia/facelift Tesly Model 3?
Toyota rozobrala Teslu Model Y a vraj bola v úžase. A Tesla má chystať „facelift“ tohto modelu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár