Tesla Model 3 sa chystá do Európy. Zaregistrované boli ďalšie európske verzie

0

Začiatkom mesiaca sa objavila správa, že Tesla zrejme vyrobila prvé kusy Modelu 3 určené pre Európu. A to na základe VIN čísel. Teraz tú máme ďalšiu várku, ktorá naznačuje expanziu dlho očakávaného vozidla na starý kontinent. Kedy sa ho dočkáme?

Jedno z najočakávanejších áut histórie sa pomaly chystá do Európy. Tunajší zákazníci naň čakajú už 2 a pol roka a nejaký ten mesiac si ešte počkajú. Dobrou správou však je, že po niekoľkých týždňoch boli opätovne zaregistrované ďalšie európske verzie.

Termín dodávok by mal platiť

Nové registrácie naznačujú, že najaktuálnejší termín dodávok na starý kontinent by sa už nemal posúvať. Pôvodne sa mala Tesla Model 3 dostať na európske trhy v 2. polovici tohto roku. Po známych produkčných problémoch sa však ukázal tento termín ako nereálny. V tejto súvislosti sa Elon Musk v máji vyjadril, že Európa sa nakoniec dočká v 1. polovici roka 2019.

tesla model 3 europa

Vo Viedni zrejme koncom roka

Prvé vyrobené kusy by mohli byť určené príslušným európskym úradom na homologizačné procesy a bezpečnostné testy. Tie ďalšie pre európske showroomy. Podľa našich informácií by mal showroom Tesly vo Viedni obdržať Model 3 koncom roka.

Je však otázne kedy bude k videniu a k dispozícii na prezentačné jazdy pre širokú verejnosť. Predpokladá sa totiž, že spočiatku bude vyhradený len pre úplne prvých držiteľov rezervácií. O všetkom súvisiacom vás budeme samozrejme informovať.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Teslu Model 3 je možné kúpiť cez “firemný Aliexpress”. Za koľko?
Elektromobily Tesla Model 3 sú v Európe dostupné v rámci “šedého” trhu
Tesla stavia vlastné kamiónové prívesy na prepravu áut

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Reddit/iAmbee35

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár