Tesla by už mohla Európanom predávať Model 3 vyrobený v Číne

0

Objavila sa správa, že zákazník Tesly z Francúzska obdržal k Modelu 3 zálohovú faktúru, na ktorej je uvedené, že objednané skladové vozidlo pochádza z Číny.

Nie je tomu dávno, čo uzreli svetlo sveta neoficiálne informácie, že Tesla bude do Európy dovážať Model 3 vyrábaný v čínskej továrni Giga Shanghai. Zrejme kým nezačne jeho produkcia v Giga Berlin. A aktuálna správa by mohla byť aspoň čiastkovým dôkazom.

Spomínaná faktúra, na ktorú upozornil web Green Drive, sa vzťahuje na vozidlo, ktoré bolo objednané ako skladové. V rámci položky „Značka, model“ je pritom uvedené: „Model 3 – China“. Že ide o vozidlo vyrobené v Číne má tiež potvrdzovať jeho VIN číslo.

Rozdielny dojazd či exteriérové prvky

Ďalšou zaujímavosťou je, že napr. na francúzskej podstránke Tesly v sekcii skladové vozidlá nájdeme viacero Modelov 3, pri ktorých sa uvádza dojazd 440 km (WLTP) a ktoré majú status „v preprave“. V rámci konfigurátora nových vozidiel pritom nájdeme dojazd 430 km (WLTP). Ten sa pritom vzťahuje na vynovený Model 3, ktorý napríklad už nemá chrómové exteriérové prvky a ktorý dostal redizajnované disky kolies. Pri spomínaných skladových však nájdeme fotografie vozidiel s pôvodným „dizajnom“. A rovnaké sa nachádzajú aj v rámci čínskeho konfigurátora.

Doručenie SR+ až vo februári

Ďalším náznakom, že je niečo minimálne v prípade Modelu 3 Standard Range Plus inak, je odhadovaný termín doručenia novo nakonfigurovaných vozidiel. V prípade verzie Standard Range Plus je totiž termín doručenia pre európske trhy odhadovaný na február 2021, zatiaľ čo v prípade ostatných verzií je to november 2020.

Takže zatiaľ je to tak trochu záhada. Že by Tesla najskôr v rámci Európy „vypredávala“ pôvodnú verziu vyrábanú v Číne ako skladové vozidlá (samozrejme s prispôsobeným nabíjacím portom či inými „lokálnymi“ prvkami)? Pôvodná batéria NMC by teoreticky mohla vysvetľovať o niečo vyšší dojazd 440 km WLTP oproti hodnote z konfigurátora – 430 km WLTP (dojazd s batériou LFP od CATL, ktorá má nižšiu energetickú hustotu a ktorá sa nedávno mala začať inštalovať do Modelu 3 „Made in China“?).

V konfigurátore by pritom mohla byť uvedená vynovená Tesla Model 3, ktorá sa v Číne začne vyrábať zrejme neskôr, a to teoreticky aj pre Európu (preto až februárový termín doručenia?).

Nuž, sme veľmi zvedaví, čo sa zo spomínaných správ napokon vykľuje. Dovoz Tesly Model 3 z Číny by teoreticky mohol priniesť nižšie ceny či dokonca lepšiu továrenskú kvalitu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Vynovená Tesla Model 3 je realitou: Lepší dojazd, výkon, výbava a mierny redizajn
Predčasné dodávky Tesly Model Y pre Európu by mohla zabezpečiť Čína
V Európe vyrábaná Tesla Model Y bude vybavená novou štrukturálnou batériou

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár