Jedinečná možnosť pozrieť si Teslu Model 3 na vlastné oči v Európe

0

Prebiehajúci autosalón v Paríži je tak trochu paradoxný. Chýba na ňom totiž množstvo tradičných automobiliek, ale nájdeme tu značku Tesla, ktorá už dlhé roky väčšinu medzinárodných autosalónov ignoruje. Európski zákazníci tak majú jedinečnú možnosť pozrieť si naživo Teslu Model 3, ktorá sa začne dodávať do Európy až budúci rok. A nielen to.

Hoci elektromobily značky Tesla bolo už možné vidieť na najväčších európskych autosalónoch viackrát, nevystavovala ich v poslednej dobe priamo spoločnosť Tesla. V Paríži má tak Tesla Model 3 svoju oficiálnu európsku autosalónovú premiéru.

Pozvánka priamo od Tesly

Spoločnosť Tesla na autosalón v Paríži prostredníctvom e-mailu pozvala všetkých francúzskych držiteľov rezervácií so slovami:

„S radosťou vám oznamujeme, že Tesla Model 3 bude prvýkrát vystavená vo Francúzsku, a to na Mondial de l’Automobile v Paríži. Pripojte sa k nám od 4. do 14. októbra a objavte panoramatickú strechu, prvotriedny interiér a 15-palcovú dotykovú obrazovku Modelu 3. Držitelia rezervácie budú mať možnosť „preskočiť rad“ s ID a svojimi rezervačnými číslami. Cena vozidla bude zdieľaná neskôr.“

Cena je zatiaľ otázna

Zástupcovia Tesly nateraz odmietli prezradiť európsku cenu Modelu 3. Veríme, že tá sa nebude príliš líšiť od tej na americkom trhu po prepošte z USD. Zvedaví budeme najmä na cenu najlacnejšej základnej verzie „Standard Battery„, ktorý sa bude v USA predávať za 35 000 $ bez dane, pričom ponúkne dojazd 354 km (EPA).

Určite však bude na starom kontinente dopyt aj po vyšších verziách „Long Range Battery“ (dojazd 500 km – EPA, RWD), „Dual Motor“ (dojazd do 500 km – EPA, AWD) či „Performance“ (najvýkonnejšia verzia: 0 – 100 km/h: cca 3,5 s).

Prvé európske kusy už boli vyrobené

Tesla Model 3 sa začne do Európy dodávať v 1. polovici budúceho roka, pričom spočiatku sa očakáva dostupnosť vyšších verzií. Registračný systém VIN čísel v USA napovedá, že už boli vyrobené prvé európske kusy, takže „Model 3 mánia“ sa k nám pomaly blíži.

Záujemcovia o základnú verziu si však zrejme počkajú dlhšie, napriek tomu, že tá sa už približuje k výrobe. Dá sa očakávať, že podobne ako tomu bolo v USA, aj na starom kontinente bude možné spočiatku objednať len vyššie a drahšie verzie. Základná by mohla prísť na rad potom, čo bude uspokojený dopyt v USA.

Nielen Model 3

Tesla na svojom stánku vystavuje aj svoje ďalšie modely. A to sedan vyššej triedy Model S a SUV Model X. Taktiež je k dispozícii vzorkovník „Design Studio“, domáce batériové úložisko Powerwall či replika nabíjacej stanice Supercharger.

tesla model 3 europa autosalon

Zdroj: Electrek

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla s rekordnou produkciou a dodávkami áut. Dosiahne konečne zisk?
Teslu Model 3 je možné aktuálne kúpiť ihneď a so zľavou
Sľubované európske prekvapenie od Tesly minimálne z časti odhalené

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Motorauthority

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár