Nová Tesla Model 3 AWD sa vyrába v „stane“. Musk si ho nevie vynachváliť

0

Elon Musk sa nedávno pochválil prvou vyrobenou Teslou Model 3 Dual Motor (AWD). Teraz sa však ukázala zaujímavá vec. Nová montážna linka, z ktorej vzišla, bola totiž vybudovaná v priestoroch pripomínajúcich stan. Elon si však toto riešenie nevie vynachváliť. Pripúšťa, že môže byť stálym.

Pol milióna m² nestačí

Továreň vo Fremonte, kde Tesla vyrába svoje modely S, X a 3, slúžila v rokoch 1984 až 2010 automobilkám Toyota a GM na produkciu 8 000 vozidiel týždenne. Tesle je však primalá, napriek rozlohe cca 492 000 m². Kvôli naplneniu produkčných plánov (5 000 ks Modelu 3/týždeň) musela k továrni pristaviť „stan“.

3. linka za 3 týždne

Nová montážna linka, ktorá bola inštalovaná v pristavaných priestoroch, je už treťou montážnou linkou vo fremontskej továrni. Jej vybudovanie trvalo extrémne krátku dobu, a to len 3 týždne. A keďže sa už do pôvodnej budovy nevošla, Tesla musela improvizovať.

Elon Musk sa k novej linke vyjadril, že je oveľa lepšia ako štandardné linky, pričom stála len zlomok ceny. Vybudovanie bežnej linky pritom podľa neho stojí stovky miliónov dolárov.

Stan? Nie tak celkom

Mnohí sa Tesle smejú, že vyrába svoje vozidlá v stane. To však nie je pravda, aj keď to tak na prvý pohšad vyzerá. Pristavaná časť je totiž z tzv. Sprung konštrukcie. To znamená sa jedná o oveľa „pevnejší“ typ budovy, ktorý sa dá využívať dlhodobo.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Zamestnanec spoločnosti Tesla dlhodobo sabotoval výrobu! Kto si ho najal?
Analýza odhalila výrobnú cenu Tesly Model 3. Elon Musk ju potvrdil
Výrobná kvalita Tesly Model 3 ide významne hore | GRAF

Elon nešetrí chválou

Podľa Elona Muska bolo postavenie novej budovy aktuálne nemožné, preto zvolili toto riešenie. Postavenie „stanu“ trvalo len 2 týždne, za čo vyjadril veľkú vďaku tímu, ktorý stavbu realizoval.

tesla model 3 dual motor vyroba

Zdroj: Elon Musk/Twitter

Viac komfortu a lepší výhľad

Elon taktiež pripustil, že toto riešenie môže byť nakoniec aj stálym. Veď v novej prístavbe je podľa jeho slov oveľa väčší komfort, pričom je z nej skvelý výhľad na hory. 🙂

Zdroje: Autoroad, Electrek, titulná fotografia: Elon Musk/Twitter

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár