DRAG RACE: Tesla Model 3 vs. Ford Mustang vs. Tesla Model S 75D | VIDEÁ

0

Potom, ako Tesla začala zvyšovať produkciu a dodávky Modelu 3, máme k dispozícií prvé záznamy drag race závodov, v ktorých hrá hlavnú úlohu táto elektrická novinka. Tesla Model 3 si v nich zmerala sily so športiakom Ford Mustang, ako aj súrodeneckým Modelom S 75D.

V rámci prvého videa závodí Tesla Model 3 (Long Range Battery) s Fordom Mustang EcoBoost (rok výroby 2017). Papierovo má Ford navrch v oblasti výkonu (310 vs. 258 koní), na druhej strane, údaj o zrýchlení z 0 na 60 mph (97 km/h) hovorí v prospech Tesly (5,6 vs. 5,1 s).

Ako sme mali možnosť vidieť, Tesla Model 3 porazila v 1/8 míľovom šprinte Ford Mustang o 0,6 sekundy (8,7 vs. 9,3 sekundy). Model 3 dosahoval v cieli rýchlosť 132 km/h, zatiaľ čo Mustang 124 km/h. V čase závodu disponovala Tesla kapacitou batérie, ktorá sa podľa zdrojov pohybovala niekde medzi 50 až 65 %. Ako vieme, v extrémnych prípadoch, ako sú napríklad závody typu drag race, so znižujúcou sa kapacitou batérie klesá aj výkon elektromobilov Tesla. A to kvôli optimalizácii spotreby a dojazdu.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Nový jazdný režim Chill Mode urobí z Tesly turbodiesel, hovorí Bjorn Nyland
Zimná „idylka“: Tesla Model X ťahá uviaznutý kamión | VIDEO
Bjorn Nyland ničí svoju Teslu Model X v zasneženom lese a snaží sa pretiahnuť Hummera | VIDEÁ

Model 3 vs. Model S

V ďalšom nemenej zaujímavom šprintérskom súboji si Tesla Model 3 (Long Range Battery) zmerala sily s drahším a výkonnejším súrodencom Tesla Model S 75D. Okrem vyššieho výkonu má Model S aj výhodu pohonu 4×4, a teda lepšej trakcie. Model 3 je však o 411 kg ľahší.

Nižšia hmotnosť nakoniec Modelu 3 nestačila. Model S 75D získal rozhodujúci náskok (0,5 s) tesne po štarte, keď sa naplno previla jeho lepšia trakcia, vďaka pohonu oboch náprav. V cieli však dosiahli obe vozidlá veľmi podobnú rýchlosť, Model 3 – 132 km/h, Model S – 135 km/h.

Ďalšou dobrou správou pre majiteľov Modelu 3 je, že tento elektrický sedan v rámci závodu zrýchlil z 0 na 60 mph (97 km/h) za 4,9 sekundy, čo je o 0,2 sekundy lepší čas, ako udáva výrobca.

Zdroj: Youtube/i1Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár