Zákazníci budú pomáhať Tesle pri doručovaní vozidiel. Zdarma!

1

Majitelia elektromobilov Tesla ponúkli Elonovi Muskovi bezplatnú pomoc pri odovzdávaní nových vozidiel, počas aktuálneho „doručovacieho pekla“. Elon ich pomoc prijal. Čo konkrétne by mali robiť?

Elon Musk sa nedávno prostredníctvom Twittera ospravedlnil zákazníčke, ktorej bolo niekoľkokrát odložené doručenie elektromobilu Tesla Model 3. Dodal pritom, že spoločnosť sa aktuálne presunula z „produkčného pekla“ k „doručovaciemu peklu“.

Z produkčného k doručovaciemu peklu

Ako vieme, nie je to tak dávno, čo Elon Musk kvôli problémom s produkciou Tesly Model 3 prespával vo výrobnom závode. Po ich vyriešení a rapídnemu zvýšeniu objemu produkcie sa však objavil nový problém. A to ako doručiť obrovský počet vozidiel zákazníkom.

Z továrne priamo domov

Veď vlastné ani komerčné logistické kapacity nie sú nevyčerpateľné. Tesla tak pristúpila k novým doručovacím modelom. Prvým z nich bolo individuálne doručovanie vozidiel priamo z továrne k zákazníkom domov, prostredníctvom uzatvorených prívesov. Vozidlá pritom nemuseli byť vybavené ochranným obalom, čo taktiež šetrilo čas.

„Kto skôr príde, na Modeli 3 odíde“

Ďalšou zaujímavou metódou ako odovzdať vozidlá zákazníkom bol systém „kto skôr príde, na Modeli 3 odíde“. Zákazníci si tak mohli prísť vozidlá vyzdvihnúť osobne do distribučného centra pri výrobnom závode vo Fremonte.

Edukácia nových majiteľov

To však zrejme nestačí, keďže Elon Musk prijal spomínanú pomoc majiteľov elektromobilov Tesla. Jedná sa konkrétne o pomoc pri základnom inštruovaní nových majiteľov, „ako používať nové vozidlo“. Dobrovoľníci by tak odbremenili zamestnancov Tesly, ktorí by sa mohli venovať administratívnym úkonom spojených s odovzdávaním vozidiel.

Elon Musk povedal k ponuke Ryana McCaffreya, ktorý hovoril za viacerých dobrovoľníkov z radu majiteľov Tesiel, nasledovné:

„Wow, ďakujeme za ponuku pomoci! Nasledujúci týždeň bude neuveriteľne intenzívny. Ak by niektorí súčasní majitelia chceli pomôcť pri edukácii nových majiteľov, mohli by prísť do doručovacích centier Tesly na poludnie počas víkendu a ráno a večer cez pracovné dni. To by sme si veľmi cenili!“ 

Nuž, zaujímavá situácia. Veríme, že úroveň poskytovanej inštruktáže, bude na požadovanej úrovni. 🙂

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model S je 2. najrýchlejšie sa predávajúcou jazdenkou. Koľko stojí?
Tesla Model 3 má za sebou crash testy. Získala top hodnotenie
Najextrémnejší drag race sveta: Tesla vs. formula 1 vs. stíhačka vs. superbike

Zdroj: Ryan McCaffrey/Twitter, titulná fotografia: r/teslamotors cez reddit.com

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár