Elon Musk upresnil spustenie dodávok Tesly Model 3 do Európy

0

Mnohí európski zákazníci čakajú na Teslu Model 3 už viac ako 2 a pol roka od jej zarezervovania v marci 2016. Aktuálne Elon Musk upresnil možný termín spustenia dodávok na starý kontinent.

Tesla Model 3 sa mala začať dodávať do Európy v druhej polovici tohto roka. Po známych produkčných problémoch sa však tento termín značne posunul. V máji tohto roku sa Elon Musk vyjadril, že Tesla Model 3 sa začne distribuovať na starý kontinent v 1. polovici roka 2019, pričom krajiny s pravostranným riadením sa jej dočkajú v polovici roka.

Insideevs informuje, že pri príležitosti zverejnenia hospodárskych výsledkov spoločnosti Tesla, v rámci konferenčného hovoru s investormi, Musk tento termín upresnil. Dodávky Tesly Model 3 do Európy vo väčšom objeme by mali podľa neho spustené koncom februára alebo v marci.

3 roky čakania

Zákazníci, ktorí si rezervovali Model 3 počas prvých dní, kedy Tesla spustila rezervačný systém, a to pri príležitosti predstavenia jeho alfa-prototypu, sa ho tak môžu dočkať presne po 3 rokoch. To je veľmi dlhá doba, všetko však nasvedčuje tomu, že sa oplatilo počkať.

A to aj v súvislosti s nižšou kvalitou spracovania prvých produkčných modelov, ktoré sa začali vyrábať v lete minulého roku. Ich kvalita išla odvtedy podľa Tesly aj zákazníkov výrazne hore, o čom by mali svedčiť aj štatistiky Tesly. Do Európy sa tak už dostanú iba elektromobily z vyladenej výroby a zrejme v najvyššej možnej kvalite.

Mnohí si počkajú dlhšie

Avšak mnohí Európania si budú musieť počkať dlhšie. A to nielen kvôli tomu, že si rezervovali Teslu Model 3 neskôr, ale aj preto, že spočiatku budú s najväčšou pravdepodobnosťou dostupné iba drahšie verzie s vyšším dojazdom a výkonom. Podobne, ako tomu bolo na severoamerickom trhu.

Aké verzie môžeme očakávať

V Európe by mohli byť spočiatku dostupné verzie „Long Range Battery“ s dojazdom 500 km (EPA) a pohon zadnej, ako aj oboch náprav (Dual Motor). A taktiež najvýkonnejšia a najdrahšia verzia „Performance„. Neskôr by mohla pribudnúť do ponuky „stredná“ verzia „Mid Range Battery„, na úkor čoho by nemusela byť dostupná verzia „Long Range Battery“ s pohon zadnej nápravy.

Zrejme najočakávanejšia základná, a teda aj najlacnejšia verzia „Standard Battery„, sa dostane s najväčšou pravdepodobnosťou do predaja v Európe ako posledná. Veď jej produkcia by mala byť spustená za 4 až 6 mesiacov, pričom sa očakáva prvotné pokrytie dopytu v Severnej Amerike.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 sa chystá do Európy. Zaregistrované boli ďalšie európske verzie
Teslu Model 3 je možné kúpiť cez “firemný Aliexpress”. Na koľko vyjde?
Tesla je po dlhej dobe zisková, pričom dosiahla rekordné predaje a príjmy

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár