Tesla Model 3 dostáva nové disky kolies a čínske ceny. Ktoré disky chceme v Európe?

0

Tesla spustila objednávky na Model 3 v Číne, pričom prvé dodávky sa očakávajú v marci, podobne ako v Európe. To by malo znamenať, že čoskoro sa dočkajú aj Európania. V rámci čínskeho konfigurátora sú zatiaľ dostupné zrejme len 2 verzie, pričom v ňom nájdeme úplne nové disky kolies. Aké by sme si želali na „našom“ trhu?

Elon Musk sa pomerne nedávno vyjadril, že konfigurátor Tesly Model 3 pre Európu bude spustený ešte tento rok. Spustenie dodávok vozidiel na starý kontinent pritom vidí na koniec februára či marec. Aktuálne dostali možnosť objednania Modelu 3 čínski zákazníci, ktorí by sa mali dočkať prvých vozidiel v marci.

Sprístupnenie čínskeho konfigurátora naznačuje, že dlho by už nemali čakať ani európski záujemcovia. Dá sa však očakávať, že spočiatku bude dostupný iba pre prvých držiteľov rezervácií. Jeho sprístupnenie nám odhalí okrem iného aj európske ceny Tesly Model 3.

Šaty robia človeka, disky auto… 🙂

Budeme taktiež zvedaví, aké disky budú dostupné pre európsky trh, nakoľko v Číne je dostupný úplne nový typ. Screenshoty konfigurátora zo stránky QQ odhaľujú, že majú 19″ a sú určené pre verziu Performance. Pre severoamerický Model 3 Performance sú pritom vyhradené 20″ disky s dizajnom príplatkových diskov „Sport (19″)“.

Zatiaľ nevieme, aké disky sú v Číne dostupné pre bežné verzie. My osobne by sme určite uvítali v rámci európskeho konfigurátora nové „čínske“ disky, ktoré by obohatili možnosti konfigurácie kolies. Elon Musk pritom sľúbil, že časom budú dostupné aj najzaujímavejšie disky, v ktorých sa prezentoval alfa-prototyp Modelu 3. A to mimo konfigurátora v rámci e-shopu Tesly. Ktoré sa vám páčia najviac? 😉

Zatiaľ len top verzie

Zdá sa, že v Číne sú aktuálne dostupné len verzie „Long Range Battery Dual Motor„, tzn. modely s väčšou batériou (dojazd 500 km – EPA) a pohonom oboch náprav, ako aj „Performance„. Podobný scenár tak môžeme očakávať spočiatku aj v Európe.

Čínske ceny sa blížia Modelu S

Našťastie však neočakávame čínske ceny Tesly Model 3. Verzia „Long Range Battery Dual Motor“ tu totiž začína v prepočte na sume 73 500 €. Najvýkonnejšia a najdrahšia verzia Performance je dostupná od 87 500 €. Tie sa tak blížia cenám Modelu S na mimočínkych trhoch. Nevieme však, či sa jedná o ceny s DPH. Každopádne sú tieto ceny oveľa vyššie ako v USA, či očakávané ceny v Európe. Je to spôsobené najmä nadštandardne vysokým clom, ktoré sa vzťahuje na automobily dovezené z USA.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvé mrazivé dni odhaľujú nedostatky Tesly Model 3
Európska Tesla Model 3 bude vybavená nabíjacím konektorom CCS!
Tesla zrušila bezplatné nabíjanie na Superchargeroch pre všetky svoje modely

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár